Фото без описуІсторична дата 1648 року – дата переможної війни  українського козацтва на Пилявецькому полі під супроводом Гетьмана України Богдана Хмельницького. 375 років минуло з того часу…

На Кургані козацької слави біля с.Пилявка, на Пилявецькому полі, відділом освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради, за сприяння Старосинявської селищної ради та  за участі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся І етап  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), приурочений  пам'яті загиблого Героя-прикордонника Олега Ковалевського.

Змагання проходили  з нагоди  375-ї річниці Пилявецької битви, Дня козацтва, а також Дня захисника та захисниць України й розпочалися саме з того місця, де 23 вересня 1648 року військо Богдана Хмельницького завдало нищівної поразки армії Речі Посполитої.

Гостинно усіх учасників дійства зустрів Пилявецький ліцей (керівник Вадим ЯЛОВЧУК). На честь річниці визначної історичної події учасники заходу поклали квіти до могили соратника Богдана Хмельницького, полковника Івана Ганжі, а також до пам’ятного козацького хреста.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернулися: селищний голова Віталій ЗДЕБСЬКИЙ, Олександр ПОПИК – заступник селищного голови,  Олександр ПУЗИРУК – начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури, мама Героя Галина КОВАЛЕВСЬКА та представники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Змагання полягали у проведенні комплексних командних ігор військово-спортивного, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування. Свої сильні сторони демонстрували учні освітніх закладів (ліцеїв) Старосинявської територіальної громади. Всього у грі взяли участь 8 команд. Проявити свої знання та майстерність діти могли в інтелектуальній вікторині «Відун», змаганнях «Перетягування линви» та у військово-прикладному комплексі «Козацька звитяга». Представники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького продемонстрували дітям вміння володіння зброєю, майстер-клас з рукопашного бою, роботу кінологів зі сторожовими собаками. Цікавими та пізнавальними  були фаєр-шоу, продемонстроване службою ДСНС України, та виставка декоративно – ужиткового мистецтва, організована Старосинявським Будинком творчості школярів. Смачною була і польова козацька кухня, яку готували працівники селищної ради – старости, діловоди та працівники культури.

Особливого хвилювання викликав танець пам’ятні загиблим Героям, який виконувала учнівська молодь із фотографіями Героїв під щемливу музику (керівник Олег Поліщук).

За рішенням журі перше місце у І етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), приуроченому  пам'яті загиблого Героя-прикордонника Олега Ковалевського, посів рій «Характерники» Старосинявського ліцею ім. О.Романенка, саме їм дістався Кубок імені Олега Ковалевського, заснований родиною Героя-прикордонника. На другому місці опинився рій «Нащадки козаків» Адампільського ліцею, а на третьому - рій «Пасічники» Пасічнянського ліцею. Представники Національної академії також подарував переможцям зелені берети - символ прикордонної служби.

Захід завершився теплими побажаннями один одному миру і благополуччя на рідній землі, якнайшвидшої Перемоги України.

За матеріалами заходу.