У Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся  круглий стіл «Під знаком гідності та єдності – до Перемоги». Старосинявску громаду представляв перший заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Попик з тематикою виступу «Національно-патріотичне виховання – стратегічний напрям формування національної та європейської ідентичності особистості», демонструючи напрямки роботи з патріотичного виховання у навчальних та позашкільних закладах Старосинявської громади.

Сьогодні  українське суспільство живе у період воєнного стану. Але незважаючи на   надважкі обставини в країні, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, прикладає максимум зусиль для підтримки і розвитку  освітньої, науково-педагогічної діяльності, мотивації  педагогічної спільноти Хмельниччини  на  самовіддану  реалізацію задач  національно-патріотичного виховання здобувачів освіти,  усвідомлення того, що час вибрав нас захищати Батьківщину.

Круглий стіл  приурочений пошануванню,  увічненню пам’яті  героїв російсько-української війни 2022 року  та  реалізації задач національно-патріотичного виховання  дітей та учнівської молоді в умовах воєнного стану.  Модератором засідання  була проректор ОІППО Антоніна Харчук.

Участь у роботі круглого столу взяли понад 130 освітян: класні керівники, науково-педагогічні працівники, керівники структурних підрозділів освіти, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників територіальних громад, волонтери, представники батьківської спільноти краю. Із  словом пошанування  пам’яті героїв російсько-української війни «Час вибрав нас захищати Батьківщину» виступив ректор ХОІППО Очеретянко Віктор Іванович.   Світлана Фіярська, начальник відділу вищої професійно-технічної, позашкільної освіти та науки управління освіти та науки департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації акцентувала увагу педагогів на  освітньо-виховних задачах в контексті суспільно-гуманітарних проблем у період  воєнного стану.  Про  особливу місію педагогів – виховувати патріотів  України,    наголошував у своєму виступі Олександр Галус, проректор  Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор. У круглому столі  взяла участь Назаренко Наталія Степанівна, вдова  Назаренка Анатолія Петровича, героя російсько-української війни,  полковника Збройних Сил України , який загинув 28 березня 2022 року, вона подякувала за ініціативу присвоєння  ім’я Назаренка  Анатолія Петровича  Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти. Анатолій Назаренко родом із с.Олексіївка, що на території Старосинявської громади. Тут пройшло дитинство його батька, тут його родинне коріння.

В онлайн діалозі  з педагогами області  взяли участь Алла Плотнікова, начальник відділу освіти , молоді та спорту Волочиської міської ради, Олександр Попик,  перший заступник  селищного голови  з питань діяльності виконавчих органів Старосинявської селищної ради, Наталія Солтис,  провідний спеціаліст Департаменту освіти  та науки Хмельницької міської ради. Олександр Задоянчук, учитель предмету «Захист України» Городоцького ліцею №4 розповів про співпрацю  з Назаренком  Анатолієм  Петровичем  щодо  патріотичного становлення учнів кадетських класів ліцею. Про інформаційну безпеку  у період воєнного стану в країні наголосила у своєму  виступі Олександра Сологуб, старший викладач кафедри теорії та методик  природничо-математичних дисциплін і технологій  ХОІППО, доктор філософії. Про необхідність  партнерської співпраці громади із  освітніми закладами щодо патріотичного становлення  учнів, говорили  в онлайн форматі,  Веліна Заяць,   міський голова Дунаєвецької  територіальної громади та Оксана Борковська, директор закладу позашкільної освіти  «Будинок дитячої творчості». Із палким словом «Герої війни - в одвічній пошані» виступив перед  учасниками  круглого столу Борис Мельник, голова Хмельницької  обласної організації ветеранів України.  Анжела Махмутова, методист  художньо-естетичних дисциплін та Олександра Пастернак, методист  інформаційно-комунікаційних технологій  ХОІППО,  запропонували зворушливу  відеострічку  геройського чину про Назаренка Анатолія Петровича, героя російсько-української війни,  полковника Збройних Сил України, почесного громадянина Хмельницької міської територіальної громади, педагога, науково-педагогічного працівника ХОІППО, героя російсько-української війни, який загинув  28 березня 2022 року.

Модератори  круглого столу проректор ОІППО Антоніна Харчук та   завідувач НМЦ  виховної роботи, позашкільної освіти та інформаційно-видавничої діяльності ОІППО  Григорій Гончарук запропонували учасникам долучитись до обговорення  проєкту рекомендацій про пріоритетність патріотичного виховання у системі освіти, а також   щодо присвоєння Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти імені Назаренка Анатолія Петровича, героя російсько-української війни,  полковника Збройних Сил України, почесного громадянина Хмельницької міської територіальної громади, педагога, науково-педагогічного працівника ХОІППО, героя російсько-української війни, який загинув  28 березня 2022 року.

За матеріалами ОІППО