Фото без описуЯка нині склалася ситуація із захворювання на коронавірус? Про це інформує заступник головного лікаря Старосинявського ЦПМСД Валентина Кицун: «Станом на 13.01.2022р. на Старосинявщині кількість хворих на COVID-19 від початку пандемії за даними КНП «Старосинявський ЦПМСД» становить - 2099 (+ 10 нових випадків), 59 летальних, лікується всього 60 чол.(з них 2 дітей), з них госпіталізовано - 11: 11- в Старокостянтинівську БПЛ.

Територіально: с. Івки - 1, с. Йосипівка - 1, с. Нова Синявка - 2, смт Стара Синява - 2, с. Травневе - 1, с. Бабино - 2, с. Мисюрівка - 1, с. Перекора -1.

Фото без описуЗ усієї кількості госпіталізованих щеплено від COVID-19: не щеплено від COVID-19: 11 - 100%.

Згідно Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації затверджена маршрутизація пацієнтів Старосинявської ТГ, хворих або з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Старокостянтинівську БПЛ.

49 - лікується амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів. Територіально:

• смт Стара Синява - 10, с. Пасічна - 1, с. Уласово-Русанівка - 1, с. Мисюрівка - 2,
  • с. Івки - 1, с. Нова Синявка - 15, с. Гречана - 1, с. Адампіль - 2, с. Щербані - 2,
  • с. Йосипівка - 1, с. Паньківці - 2, с. Заставці - 2, с. Ожарівка - 5, с. Сьомаки - 1,
  • с. Перекора - 1, с. Пишки - 2.

1980 - одужали, кількість летальних -59.

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки - дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами - рятує життя. Бережіть себе та рідних. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Вакцинація – єдиний надійний метод зупинити поширення COVID-19 і сформувати колективний імунітет. У вакцинованих людей інфікування трапляється набагато рідше і хвороба протікає легше, зменшується потреба в реанімації та летальність від захворювання на COVID-19.

Сподіваємося на ваше розуміння критичності епідеміологічної ситуації, що розгортається навколо, та закликаємо вас бути відповідальними громадянами нашої країни та громади – подумати про дітей і літніх батьків, які перебувають у групі ризику, про людей навколо, і прийняти усвідомлене важливе рішення – отримати щеплення від коронавірусу.

Принагідно нагадую, що отримати щеплення від COVID-19 можна щоденно (з понеділка по п'ятницю) в Старосинявській, Пасічнянській, Пилявській, Адампільській та Новосинявській амбулаторіях. В центрі ПМСД наявні в достатній кількості вакцини Пфайзер, Астразенека, Коронавак, Модерна. Для маломобільних верств населення виїзджає 2 мобільних бригади для вакцинації від COVID-19.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ № 2770 від 13 грудня 2021 року щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) №18-10/2021-1.

Відповідно до наказу отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.

Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.

В Україні 10 046 нових випадків COVID-19 зафіксовано станом на 13 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 590 дітей та 255 медпрацівників. Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 676 осіб; летальних випадків – 191; одужало – 7 202 особи; здійснено тестувань за добу – 79 047 (зокрема методом ПЛР – 36 660 методом ІФА – 6 072); досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 36 315.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (997), Івано-Франківській (983), Львівській (949), Харківській (560) і Вінницькій (510) областях.

За оперативною інформацією Старосинявської ТГ.