Фото без опису27 жовтня Державна комісія з ТЕБ і НС прийняла рішення про переведення Хмельницької області у “червону” зону епідемічних обмежень. Таким чином, з 30 жовтня в області почнуть діяти усіх обмеження, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, зокрема, для роботи закладів освіти, цілої низки суб’єктів господарювання встановлена вимога обов’язкової наявності у 100% персоналу “зелених” сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. В області працюють мобільні бригади, які контролюватимуть дотримання вимог зазначеної постанови.

Яка ситуація у Старосинявській громаді? – про це інформує головний лікар Старосинявського ЦПМСД, депутат селищної ради Надія Ананьєва: «Станом на ранок 29.10.2021р. на Старосинявщині кількість хворих на COVID-19 від початку пандемії за даними КНП «Старосинявський ЦПМСД» становить - 1606 (+ 33 нових випадків), 44 летальних, лікується 226 чол.( з них 20 дітей), з них госпіталізовано - 35: 31- в Старокостянтинівську БПЛ, 4- в Хмельницьку районну лікарню. Територіально: смт Стара Синява- 13, с. Гречана - 3, с. Пасічна- 1, с. Харківці- 1, с. Нова Синявка - 3, с. Ожарівка - 2, с. Залісся - 1, с. Щербані - 1, Пилява - 2, с. Липки - 1, с. Пилявка-1, с. Заставці- 1, с. Яблунівка-1, с. Теліжинці -2,с. Травневе-1, с. Щербані - 1.

З усієї кількості госпіталізованих щеплено від COVID-19: 7(20%), не щеплено від COVID-19: 28 (80%). Згідно Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 13.10.2021р. № 32 затверджена маршрутизація пацієнтів Старосинявської ОТГ, хворих або з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Старокостянтинівську БПЛ.

Лікується стаціонарно всього - 35. 191- амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів. Територіально: смт Стара Синява - 56, с. Адампіль - 12, с. Нова Синявка- 4, с. Паплинці -11, с. Цимбалівка- 22, с. Пасічна - 6, с. Гречана- 17, с. Перекора - 2, с. Яблунівка -10, с. Заставці - 5, с. Липки - 3, с. Пишки- 7, с. Пилявка - 1, с. Щербані - 2, с. Миколаївка - 1, с. Лисанівці - 3, с. Ожарівка - 9, с. Пилява - 4, с. Рідкодуб - 1, с. Мисюрівка - 5, с. Іванківці - 1, с. Уласово - Русанівка - 1, с. Бабине -2, с. Залісся - 4, с. Івки - 1, с. Дашківці- 1. 1336 - одужали. Кількість летальних - 44.

Хвороба швидко поширюється через нехтування протиепідемічними вимогами, ганебні випадки приховування хвороби, не внесення осіб до контактних і безпідставну відмову від вакцинації.

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручено посилити контроль за дотриманням протиепідемічних норм на Хмельниччині. Через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19, область за крок від переходу до червоної зони епіднебезпеки. Відповідно до правил адаптивного карантину, в «червоній» зоні заборонена робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, ТРЦ, ринків; дозволена робота продуктових магазинів, аптек, АЗС, пошти та банків. Разом з тим, за умови стовідсоткової вакцинації співробітників та відвідувачів бізнес має право працювати.

Вакцинація – єдиний надійний метод зупинити поширення COVID-19 і сформувати колективний імунітет.

У вакцинованих людей інфікування трапляється набагато рідше і хвороба протікає легше, зменшується потреба в реанімації та летальність від захворювання на COVID-19.

Сподіваємося на ваше розуміння критичності епідеміологічної ситуації, що розгортається навколо та закликаємо вас бути відповідальними громадянами нашої країни та громади – подумати про дітей і літніх батьків, які перебувають у групі ризику, про людей навколо, і прийняти усвідомлене важливе рішення – отримати щеплення від коронавірусу.

Принагідно нагадую, що отримати щеплення від COVID-19 можна отримати щоденно (з понеділка по п'ятницю) в Старосинявській, Пасічнянській, Пилявській, Адампільській, Новосинявській АЗП/СМ з 08:00 до 16:00.

Дотримуйтесь протиепідемічних вимог - носіть маску у громадських місцях, дотримуйтесь соціальної дистанції та гігієни рук.

При відчутті симптомів гострого респіраторного захворювання – звертайтесь за медичною допомогою. Бережіть себе! Дотримуйтеся правил карантину!»

В Україні 26 870 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 29 жовтня 2021 року. Зокрема, захворіли 1824 дитини та 491 медпрацівник.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 5 463 особи; летальних випадків – 648; одужало – 9 784 особи;  здійснено тестувань за добу – 142 277 (зокрема методом ПЛР – 74 027, методом ІФА – 20 592);  досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 47 658.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (2164), Одеській (2156), Львівській (1702), Харківській (1497) областях і м. Київ (1616).

Міністерство охорони здоров’я України Постановою Кабінету Міністрів від 22 вересня 2021 р. N 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України»  внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України  від 9 грудня 2020 року № 1236  (далі – постанова № 1236) продовживши дію карантину до 31 грудня 2021 року.

За оперативною інформацією Старосинявської ТГ.