Фото без описуЗ нагоди Дня матері живі квіти та подарунки вручили матерям загиблих героїв АТО/ООС представники Старосинявської селищної ради, місцевого військового комісаріату та громадської організації «Старосинявська спілка учасників АТО/ООС».

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати мам. Отже, перший День матері святкували українці з діаспори. Однак уже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Того ж року Союз українок посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їхнім патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні заходи, аби вшанувати рідних матусь.

З приходом радянської влади День матері заборонила влада. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий Союз українок, повернули свято українцям.

Чому мами заслужили на таке особливе ставлення – очевидно. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава, чи то народ, вбачає в матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій і звичаїв, які вона передає своїм дітям. В їхніх руках – продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Крім того, українські мами – справжні захисниці! Не має такого роду чи виду військ у Збройних Силах України, де б не проходили військову службу жінки.

З нагоди свята перший заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Попик, військовий комісар Старосинявського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, капітан Михайло Королевський та голова громадської організації «Спілки учасників АТО/ООС» Віталій Бакун відвідали матерів загиблих військових Старосинявщини, героїв АТО і привітали з Днем матері, подарували живі квіти та подарунки. Щирі вітання передали Олені Петрівні Герезі в с.Залісся; Лідії Петрівні Григориці, с.Гончариха; Ніні Петрівні Чорноморець, с.Паплинці; Любові Іванівні Брицькій, с.Паньківці; Світлані Степанівні Дзюбі, смт Стара Синява.

Низький уклін вам, дорогі матері! Міцного здоров’я вам, мирного неба та благополуччя!

Прес-служба ОТГ.