Фото без описуСьогодні біля Пам’ятного знаку ліквідаторам на Чорнобильській атомній станції відбулося вшанування пам’яті загиблих в зоні атомного лиха. 35 років тому 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства  - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Біля Пам’ятного знаку жертвам  на  Чорнобильській АЕС, з нагоди відзначення 35-ої річниці ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  Старосинявською селищною радою проведено захід із вшанування ліквідаторів на ЧАЕС, дотримуючись усіх карантинних вимог.

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника та вшанували хвилиною мовчання  загиблих.

Секретар селищної ради Світлана Лакуста подякувала присутнім  учасникам ліквідації на ЧАЕС Трегубу Володимиру Васильовичу та Сороці Петру Проковичу за їхній подвиг в 30-км зоні, вручила  почесні грамоти за самовіддану працю, високий професіоналізм, мужність і відвагу, проявлені під час ліквідування наслідків Чорнобильської катастрофи, та з нагоди 35-ої річниці ліквідації аварії на ЧАЕС, побажала міцного здоров'я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя та шани від людей.

Ліквідатор наслідків на ЧАЕС Трегуб Володимир Васильович побажав усім присутнім міцного здоров’я, яке становить основну складову людського життя та буття на землі.

Фото без описуСелищним головою Віталієм Здебським нагороджено грамотами Старосинявської селищної ради ліквідаторів в Чорнобильській зоні за самовіддану працю, високий професіоналізм, мужність і відвагу, проявлені під час ліквідування наслідків Чорнобильської катастрофи та з нагоди 35-ої річниці ліквідації аварії на ЧАЕС: Гука Юрія Анатолійовича, Кунцова Миколу Степановича, Осадчука Миколу Яковлевича, Владовського Петра Степановича, Бережного Віктора Анатолійовича, Глуздовського Анатолія Олександровича, Гніздовського Станіслава Івановича, Донця Івана Андрійовича, Дулєпова Олександра Миколайовича, Дорожчука Леоніда Петровича, Казмірука Володимира Віталійовича, Синявського Віктора Васильовича, Скакуна Анатолія Федоровича, Чорненького Михайла Степановича, Черниша Івана Антоновича, Матіяша Володимира Сергійовича, Петросюка Василя Андрійовича, Кучера Василя Івановича, Мельника Олександра Васильовича, Дорожка Олександра Миколайовича, Ліщишина Сергія Васильовича, Мельника Григорія Васильовича, Осаульчука Василя Павловича, Петрука Миколу Івановича, Гуменюка Леоніда Івановича, Донця Миколу Васильовича, Рикуна Олексія Васильовича, Захаренка Василя Андрійовича, Бондарчука Юрія Дмитровича, Вовка Віктора Семеновича, Березюка Миколу Миколайовича, Мазурця Миколу Павловича, Прокопова Сергія Михайловича, Латчука Володимира Кириловича, Мигдальського Анатолія Володимировича, Зражука Миколу Івановича, Найка Івана Петровича, Шилистія Миколу Дмитровича, Лучіцького Олега Івановича, Гіленка Сергія Івановича, Якимова Михайла Григоровича, Якимову Ганну Петрівну, Бережного Василя Анатолієвича, Велічка Володимира Антоновича, Зембіцького Анатолія Олексійовича, Загоруйка Василя Івановича, Гашинського Дмитра Володимировича, Співака Петра Васильовича, Кота Сергія Івановича, Грицеву Наталію Михайлівну – голову громадської організації «Союз Чорнобиль України». Враховуючи карантинні заходи, грамоти передано представникам громадської організації чорнобильців.

Низький уклін і вічна слава нашим землякам, які не шкодуючи життя, нехтуючи своїм власним здоров’ям, брали участь у ліквідації страшної трагедії – аварії на ЧАЕС.

Кожного року сюди приходять старосинявці, щоби вшанувати пам'ять ліквідаторів та покласти квіти до підніжжя пам’ятника зі сльозами на очах та щирим бажанням, щоби ця трагедія більше ніколи не повторилася.

Прес-служба ОТГ.