Фото без описуСтаном на ранок 22 лютого 2021 року на Старосинявщині усього зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби 699 від початку пандемії.

Інформує заступник головного лікаря Старосинявського ЦПМСД Валентина Кицун:

«Станом на 22.02.21р. всього хворих 699 чол., з них хворіє 8 чол. ( 4 амбулаторно,4 стаціонарно). Летальних випадків -12.

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами - рятує життя. Бережіть себе та рідних. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ  за номером 0 800 60 20 19. Постановою Кабінету Міністрів від 17 лютого 2021 р. № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України  від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – постанова № 1236) продовживши дію карантину до 30 квітня 2021 року. Крім того, з 24 лютого 2021 року діятимуть чотири рівні епідемічної небезпеки, за якими і встановлюватимуться ті чи інші обмежувальні заходи.

31 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров’я оновило єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19. Протокол розроблено фахівцями Міністерства та найкваліфікованішими спеціалістами в галузі охорони здоров’я. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної терапії та кисневої підтримки при коронавірусній інфекції.

Також у січні 2021 року оновлено Стандарти надання медичної допомоги хворим на COVID-19, які визначають чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.

Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг. До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Стандарти надання медичної допомоги (COVID-19) затверджені наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722 (зі змінами). Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров'я України.»

За інформацією Старосинявської ЦРЛ станом на 22.02.21 та за вихідні зафіксовано такі дані: ГРВІ -0; грип, пневмонія –0; відібрано зразків біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР – 9; всіх використаних ПЛР – 428. Проведених досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 всього -50, за попередній день - 7(негативні).

В Україні 3 206 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано станом на 22 лютого 2021 року. Зокрема, захворіли 216 дітей та 78 медпрацівників. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (515), Вінницькій (328), Житомирській (285), Львівській (279) та Чернівецькій (259) областях.

У Хмельницькому станом станом на 11.00 22 лютого від початку пандемії зафіксовано 11865 випадків захворювання на Covid-19 (нових випадків за добу - 2). 10864 особи одужали, 183 хворих померли від ускладнень, 818 хворіє (143 лікується в стаціонарі). У Хмельницькій області станом на 11.00 год. - 46716 випадків захворювання.

Бережіть себе! Будьте здорові!

За оперативною інформацією Старосинявської ОТГ.