Фото без описуЗа 5 років діяльності Старосинявської ОТГ зроблено багато гарних справ. Старосинявська об’єднана територіальна громада утворилась згідно рішення сесії Старосинявської селищної ради від 12 серпня 2015 року №1 відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Подібне рішення було прийнято й на сесії Хмельницької обласної ради в серпні 2015 року.

У межах одного Старосинявського району, який нараховував 45 населених пунктів, створено одну Об’єднану Територіальну Громаду. Площа громади - 662 км². Від смт. Стара Синява до м. Хмельницького автошляхом 65 км. Усього в громаді 1 селище міського типу, 44 сільських населених пунктів, 18 980 населення. Першим головою та фундатором став Віталій Едуардович ЗДЕБСЬКИЙ, якого обрали селищним головою восени 2015р.

У 2017 році в рамках проекту  «ПУЛЬС» консультанти Хмельницького РВ Асоціації міст України віднесли Старосинявську ОТГ до публікацій циклу «Арифметика успіху». Саме наша громада стала особливою на Хмельниччині, оскільки вона утворена у 2015 році у рамках всього Старосинявського району. Досить непростим був шлях становлення Старосинявської ОТГ, початок функціонування та перших етапів розвитку, проте навіть у таких умовах громада Старої Синяви змогла досягти досить значних результатів – одного із найвищих в області показників залучення інвестицій за роки української незалежності.
За два перших роки Старосинявська ОТГ отримала 2 величезних інвестиційних проекти: будувався тут найбільший у Європі завод з переробки сої, вкладення у який складають більше 1,5 млрд. грн., а також зайшло більше 1 млн. грн. інвестицій у будівництво сонячної електростанції на 50 МВт.

Чому Старосинявській ОТГ це вдалося? Тому що керівництво та актив громади, окремі депутати змогли правильно розставити пріоритети, вкласти субвенційні кошти в оформлення земельної документації.

За 5 років становлення шлях Старосинявської ОТГ проходив планомірно і непросто. Але результати наяву:

• 1.Збудовано 130 км мереж водопроводів (26 об’єктів);
  • 2. Освоєно 43,5 млн. грн. інфраструктурної субвенції на розвиток громади;
  • 3. Закуплено 13 одиниць сучасної техніки;
  • 4. Відремонтовано 47 приміщень соціальної сфери;
  • 5. Змонтовано 65 км ліній електропередач;
  • 6. Встановлено 1650 вуличних ліхтарів; 6. Реалізовано 39 інфраструктурних проектів;
  • 7. Обладнано 64 класи за проектом «Нової Української школи» на суму 2 млн. 147 тис. грн.;
  • 8.Забезпечено лікувальними засобами на суму 2 млн.668 тис. грн.;
  • 9.Програмою «Турбота» надано допомог на 2 млн. 408 тис. грн. для 2040 заявників;
  • 10. Підтримано 6 медичних програм на суму 10 млн. 147 тис. грн.;
  • 11. Відремонтовано 55 криниць;
  • 12. Встановлено 74 паркові лавки та 12 зупинок;
  • 13. Відремонтовано близько 200 тис. м. кв. вуличних доріг;
  • 13. Оздоровлено близько 200 дітей, використано 440,6 тис. грн.;
  • 14. Залучено інвестиції – запрацювало 5 промислових підприємств на території громади;
  • 15.Підтримано 287 учасників освітянської акції «VIVAT!» творчої, обдарованої молоді;
  • 16. Проведено понад 200 різноманітних культурних заходів.
  • На карті Старосинявської ОТГ можете бачити, які зміни відбулися за 5 років в населених пунктах.

З першим ювілеєм, Старосинявська громадо! Успіхів і процвітання!