Фото без описуУ Хмельницькому відбувся V Всеукраїнський конкурс творчих колективів викладачів мистецьких шкіл “Музична палітра - 2020”. Інструментальні, вокальні колективи та фортепіанні ансамблі - загалом більше півсотні колективів, а це майже 300 викладачів із 13-ти областей України та одинадцяти районів Хмельниччини. Серед трьохсот учасників були такі, які брали участь у конкурсі в попередні роки, в тому числі оркестр народних інструментів Старосинявської дитячої музичної школи (керівник Сергій Кучер).

На конкурсі “Музична палітра - 2016” колектив отримав Диплом ІV ступеня. Але чимало було й таких, що завітали на нього вперше.

До складу журі, яке очолювала професорка Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, Народна артистка України Оксана Рапіта, входили такі провідні фахівці: завідуючий відділом народних інструментів Хмельницького музичного коледжу імені Владислава Заремби, заслужений працівник культури Микола Босенко; викладач Хмельницького музичного коледжу імені Владислава Заремби, заслужена артистка України Олена Леонова; художній керівник та головний диригент Хмельницького академічного муніципального камерного хору, заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур; професор класу гітари й симфонічного диригування Київського інституту культури, заслужена артистка України Вікторія Жадько.

Конкус, де викладачі музичних шкіл мають змогу презентувати власні таланти, організовують вп’яте. Традиційно – раз на два роки. Конкурсантам «Музичної палітри – 2020» необхідно було виконати два різнохарактерних музичних твори, один з них обов’язково композитора-класика ХVІ – першої половини ХІХ століття. Кожен із колективів мав право обирати за власними вподобаннями. Головне – відповідати професійному рівню. Творчий колектив Старосинявської ДМШ презентував таку конкурсну програму: Едвард Гріг (1843-1907рр., Норвегія) пісня Сольвейг з музики до драми Генріка Ібсена «Пер Гюнт» та відому композицію групи Deep Purple “Smoke on the Water” в аранжуванні Сергія Кучера. Треба відмітити, що з колективів такого інструментального складу (домра, балалайка, баян) був лише із Старої Синяви, а взагалі в Хмельницькій області їх лише три. Виступ оркестру народних інструментів Старосинявської ДМШ на V Всеукраїнському конкурсі творчих колективів було відзначено Дипломом за оригінальну інтерпретацію в номінації «Інструментальні ансамблі».

За матеріалами Всеукраїнського конкурсу.