101-ша РІЧНИЦЯ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата: 22.01.2020 14:50

Сьогодні 22 січня 2020 року в читальному залі бібліотеки відбулася історична година  «З Україною в серці» з нагоди Дня Соборності України. В заході взяли участь працівники селищної ради, райдержадміністрації, представники установ та організацій громади, бібліотеки.

Розпочала святковий захід бібліотекар Ірина Швець, читаючи поетичні рядки Володимира Сосюри «Любіть Україні!». Ведуча заходу Наталія Данілкович: «Людина народжується і отримує в спадщину саме дороге – Батьківщину. ЇЇ не обирають, вона, як і мати – твоя доля. Україна! Країна хвилюючої краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя…». Вона провела також для присутніх історичний екскурс в історію становлення Незалежності і Соборності України.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник селищного голови Світлана Лакуста:

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, в Києві, на Софіївській Площі відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

На мою думку, ще ніколи День Соборності не був таким значимим та актуальним, як сьогодні, коли триває анексія Криму, продовжуються бойові дії на Сході.

Відновлення територіальної цілісності України є головним пріоритетом для нашої держави сьогодні.

Я переконана, що більшість пересічних українців – за єдину Україну. Незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Сході чи на Заході, Півночі чи Півдні нашої держави, - ми є українцями. Усвідомлення цього, а також любов до рідної землі важливіше за будь-які партійні переконання чи політичні розбіжності.

Змістовною, цікавою була доповідь начальник архівного відділу райдержадміністрації Людмили Сологуб, яка розповіла про історичний шлях державних символів України, історичні аспекти дня 22 січня 1919 року.

Ведуча заходу Наталія Данілкович закликала учасників заходу згадати у молитвах усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилили голови під час хвилини мовчання.

Учасників запросили переглянути відеофільм до Дня Соборності України про ті вікопомні історичні події, які сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України. Також учасники заходу мали можливість переглянути розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Єдина і неподільна Україна».

На завершення заходу всі взялися за руки і утворили «Ланцюг єдності» на центральній площі селища біля пам’ятника борцю за Незалежність України Тарасові Шевченку та разом побажали нашій державі сили, розвитку, любові і великої віри… Привітав усіх Мирон Лушней, настоятель храму Преображення Господнього у Старій Синяві.  Учасники в українському одязі підтримали флешмоб «Мости єднання» #мости_єднання.

Старосинявська ЦРБ.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)