Хмельницька область, Хмельницький район

НАВЧАЛИ МОЛОДЬ НАДАВАТИ ПЕРШУ ДОМЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

Дата: 02.12.2019 11:05

Медичні працівники Старосинявського центру первинної медико-санітарної допомоги навчали учнів старших класів Пилявської ЗОШ І-ІІІ ст. «Школи козацького гарту та сприяння здоров’ю» як надавати першу домедичну допомогу.

Під час зустрічі учнів старших класів Пилявської загальноосвітньої школи з сімейним лікарем Тетяною Чернявською відбувалися лекції та практичні заняття. Молодь мала можливість прослухали лекції із надання першої домедичної допомоги. Участь в навчанні взяло понад 20 учнів і всіх треба було зацікавити і залучити в майстер-клас. Лекцію проведено у форматі питання-відповідь. Розібрали кровотечі (носову кровотечу, види кровотеч при ушкодженні кінцівок), правила накладання джгутів, як зробити джгут із підручних засобів та правила «золотої години», першу допомогу при потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи як для дорослих (особливо звернули увагу на прийом Геймліха та допомогу при аспірації стороннього тіла) так і для маленьких дітей, розібрали первинну діагностику пацієнта, першу допомогу при відмороженнях та опіках, оцінку вітальних функцій при знепритомненні та зупинці дихання, сучасні правила проведення серцево легеневої реанімації. Наприкінці майстер-класу сімейним лікарем представлена ситуаційна задача, при якій учні оцінювали стани різних пацієнтів і визначали кому з пацієнтів потрібна домедична допомога в першу чергу, ставши активними учасниками.

КНП "Старосинявський ЦПМСД»

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)