Фото без описуУ великому залі адмінбудинку проходила 49-а чергова сесія селищної ради, яку провів селищний голова Віталій Здебський за участю 20 депутатів селищної ради. Депутати затвердили порядок денний сесії, обрали лічильну комісію у складі: голова комісії Андрій Лакуста, члени комісії Володимир Кондратюк та Марія Омельчак. Селищний голова представив присутніх на сесії жителів громади, які зверталися із питаннями допомогти розчистити струмок від р.Ікви, оскільки у великі зливи затоплює власні земельні ділянки мешканців вулиці Ватутіна.

Перед розглядом питань, депутати розглянули звернення жителів вул.Ватутіна, депутатські звернення депутата селищної ради Володимра Подзігуна щодо надання допомоги в огородженні металічною сіткою спортивного майданчика; наданні співфінансування на виконання робіт з доставки щебіню на вулиці с.Теліжинці; закупленні мотокіс для наведення благоустрою на території сіл Теліжинці, Іванківці, Уласово-Русанівка.

У рамках проведення медичної реформи депутати розглянули питання реорганізації Старосинявської центральної районної лікарні шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство «Старосинявська центральна районна лікарня» Старосинявської селищної ради.

Фото без описуЕмоційно обговорили питання «Про ліквідацію Пилявківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І –ІІ ступенів, Дошкільний навчальний заклад» Старосинявської селищної ради Старосинявського району Хмельницької області», з якого виступив начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури виконкому селищної ради Олександр Пузирук. Враховуючи ситуацію, що низька наповнюваність класів цієї школи, по 2 учні в одному класі, а повинно бути 25 учнів для отримання освітянської субвенції з державного бюджету, то на сьогодні за списком є до 20 учнів в навчально-виховному закладі, тому має бути реальне рішення відносно школи. Ставиться питання щодо утримання такої школи, оскільки якщо менше 25 учнів, освітянська субвенція з державного бюджету буде відсутня. Навчання дітей за таких умов є неефективним, немає здорової конкуренції, як наслідок, і належної якості навчання, тому насамперед страждають діти, які потім не зможуть нормально здати ЗНО. І цю ситуацію розуміє і підтримує педагогічний колектив. Більшість педагогів буде працевлаштовано в інших закладах освіти. І тут зовсім не політичний аспект, а життєвий, реальний, із врахуванням демографічної ситуації. Це потрібно розуміти і виважено приймати рішення… Приміщення школи збережеться, буде використано як лижна спортбаза, а влітку, як табір для відпочинку.

Депутати проголосували за питання: «Про ліквідацію Сьомаківського Дошкільного навчального закладу «Капітошка» Старосинявської селищної ради», «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік», «Про встановлення туристичного збору на території Старосинявської селищної ради у 2020 році», «Про затвердження Положення про відділ реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Старосинявської селищної ради Хмельницької області в новій редакції», заслухали звіти про виконання селищного бюджету за І квартал 2019 року і про виконання певних програм розвитку, у яких закінчився термін виконання заходів, підтримали земельні питання. Проте, не проголосували за надання в оренду земельних ділянок невитребуваних паїв в с.Буглаї та с.Нова Синявка, хоча було роз’яснено ситуацію, що за користування цими земельними ділянками не сплачується надходження до селищного бюджету. Питання залишили до вивчення.

У питанні «Про списання з балансу комунального підприємства «Старосинявський комунгосп» та з балансу Старосинявської селищної ради багатоквартирних будинків» виникла дискусія, тому його не підтримали, і багатоквартирні будинки залишилися «у висячому стані», оскільки усі квартири приватизовано, тому під’їзди, дахи та територія біля будинків є спільною власністю жителів багатоквартирних будинків.

Фото без описуДепутати підтримали питання: «Про затвердження програми забезпечення національної безпеки на території Старосинявської селищної ради на 2019 -2020 роки», «Про затвердження програми забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення, що проживають на території Старосинявської селищної ради на 2019 – 2020 роки», «Про затвердження Програми по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів, створення сприятливих умов платникам податків та належного їх обслуговування в Старосинявській селищній раді на 2019-2020 роки», внесли зміни та доповненя до рішення тридцять третьої сесії від 23.05.2018 р. № 16/2018 «Про затвердження Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Старосинявської селищної ради на 2018-2020 роки; затвердили Програму по забезпеченню реалізації державної міграційної політики в Старосинявській селищній раді на 2019-2020 роки; підтримали питання «Про внесення зміни та доповнень до рішення сорок першої сесії від 18.12.2018 р. № 10/2018 «Про затвердження програми вуличного освітлення населених пунктів Старосинявської селищної ради на 2019 -2020 роки», «Про внесення змін та доповнень до рішення шостої сесії сьомого скликання від 17.05.2016 № 23 «Про затвердження програми розвитку будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності Старосинявської селищної ради на 2016 - 2019 роки», «Про внесення зміни та доповнень до рішення шостої сесії сьомого скликання від 17.05.2016 р. № 18 «Про затвердження програми «Питна вода» Старосинявської селищної ради на 2016 -2020 роки», «Про внесення змін та доповнень до рішення сімнадцятої сесії селищної ради від 29.06.2017 р.№04/2017 «Про затвердження програми природоохоронних заходів з охорони навколишнього середовища Старосинявської селищної ради на 2017 – 2021 роки» та внесли зміни до селищного бюджету на 2019 рік. (Див. рішення сесії на офіційному сайті Старосинявської ОТГ в розділі «Проекти рішень, рішення сесії»).

Фото без описуПитання сесії «Про внесення змін до рішення сесії Старосинявської селищної ради від 13.07.2017р. № 2 «Про встановлення плати за землю на території Старосинявської селищної ради» викликало бурхливе обговорення: Старосинявський рибцех просив зменшити процент плати за землю із 3% на 1% від нормативно-грошової оцінки землі. З цього приводу виступили представники організації Віталій Драч та Ігор Грициняк, директор Інституту рибного господарства НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, які переконували депутатів зменшити податок або відмінити у зв’язку з тим, що проходить відновлення ставів, вирощування личинок риби, тому кошти підприємством не заробляються. Виступили голова РДА Василь Франчук, депутат районної ради Олександр Пузирук, котрі зауважили, що вже кілька років поспіль представники ПАТ «Хмельницькрибгосп» обіцяли довести до ладу процес виготовлення технічної документації на стави, проте не зробили нічого, тому про що може йти мова? Потрібно реально оцінювати ситуацію, тоді не буде «риби з крилами»... Представники управління фінансів зауважили, що втрати до селищного бюджету складуть 296 тис. грн., при несплаті податку рибгоспом.

Селищний голова Віталій Здебський звернувся до депутатів з проханням виважено приймати рішення, адже люди хочуть бачити результати роботи – хочуть освітлення, ремонту доріг, наведення належного благоустрою територій, то з чого це все робити, коли не хочуть думати про наповнення селищного бюджету (сплату податків)? (Див. відео на сайті ОТГ). Селищний голова підбив підсумки роботи 49-ої сесії та закрив пленарне засідання, яке тривало понад 4 години.

Прес-служба ОТГ.