Чорнобиль: 33 РОКИ ПОТОМУ…

Дата: 26.04.2019 11:54

У  центрі Старої Синяви відбулися заходи з нагоди 33-ої річниці ліквідації на ЧАЕС. Протягом тижня працівники комунальних підприємств селищної ради  та рятувальники Старосинявського районного сектору ДСНСУ наводили благоустрій у сквері біля пам’ятного знаку чорнобильцям.

Центром Старої Синяви рухалася колона учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС, працівників організацій, установ, підприємств до пам’ятного Знаку чорнобильцям. Мітинг-реквієм розпочався із спільної молитви, вшановуючи пам'ять загиблих. Відбулася  поминальна  панахида, яку провів Благочинний Старосинявського району, протоієрей  Олег Макаровський, тривожна сирена у хвилині мовчання  схвилювала серця присутніх. З промовою виступили заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Лакуста, голова райдержадміністрації  Василь Франчук, голова районної ради Василь Олійник.

Заступник селищного голови Світлана Лакуста звернулася до присутніх зі словами:

Шановні учасники заходу!

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна сила викиду була в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній станції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.

Сьогодні мужність ліквідаторів чорнобильської аварії для багатьох людей світу є історичним прикладом сильної волі, незламності людського духу перед невидимим ворогом.
А нам всім бажаю миру, здоров’я, добра, благополуччя та невичерпної енергії на довгі роки.

Як знак вшанування світлої пам'яті про ті далекі події до пам’ятного Знаку Чорнобильцям покладено живі квіти.

Прес-служба ОТГ.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)