Фото без описуЗавдяки сприятливим погодним умовам сільськогосподарські підприємства готуються приступити, а окремі агроформування вже приступили до проведення комплексу весняно-польових робіт.

Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва, який зокрема, характеризується зростанням кількості зайнятих працівників, виконанням робіт на полях з використанням великої кількості сільськогосподарської техніки, виконанням робіт з застосуванням агрохімікатів та інших робіт з підвищеною небезпекою.

Відповідно до проведеного аналізу стану виробничого травматизму по Хмельницькій області за 2018 рік на агропідприємствах області зареєстровано найбільшу кількість травмованих осіб.

По Летичівському відділенні у минулому році на сільськогосподарських підприємствах стався один несмертельний нещасний випадок (Старосинявський район). Проблема існує, і вирішувати її потрібно не тоді, коли станеться біда, а значно раніше.

З метою недопущення нещасних випадків керівництвом сільськогосподарських підприємств повинні проводитись заходи з профілактики виробничого травматизму.

Виходячи з аналізу причин і обставин нещасних випадків по Хмельницькій області, ефективність заходів профілактики виробничого травматизму буде забезпечена за таких умов:

 • постійний контроль за трудовою та виробничою дисципліною;

 • чітке визначення та розподіл прав та обовязків з питань охорони праці між посадовими особами підприємств, інженерно-технічними працівниками та безпосередніми керівниками робіт;

 • проведення з працівниками інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

 • проведення періодичних медичних оглядів працівників;

 • не допускати до роботи осіб, які не пройшли відповідний інструктаж з питань охорони праці, медичний огляд, спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці, хворих осіб, перевтомлених, тих, які знаходяться у нетверезому стані;

 • організація безпечної експлуатації машин, сільськогосподарської техніки й обладнання;

 • заборона експлуатувати машини і обладнання, які мають технічні несправності;

 • забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту, спецодягом та контроль за їх використанням;

 • забезпечення аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

 • не допускати експлуатацію машин без передбачених інструкцією огорож рухомих елементів;

 • щоденна перевірка робочих місць, обладнання, пристроїв, інструментів, засобів захисту і безпеки на відповідність їх нормам охорони праці.

Порушення вимог охорони праці та техніки безпеки можуть бути елементарними на перший погляд, але нехтування ними може обернутись для працівника важкою травмою або втратою людського життя.

Летичівське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств району забезпечити безпечні умови праці на робочих місцях, не допускати нехтування працівниками норм охорони праці при виконанні весняно-польових робіт.

 

Начальник Летичівського відділення

С.П. Бальжик