Державна підтримка сільського господарства: зміни та перспективи

Дата: 29.01.2019 17:00

З метою ефективного використання бюджетних коштів, досягнення балансу в фінансуванні програм підтримки та стійкому соціально-економічного розвитку села, підвищення конкурентоспроможності виробників аграрної продукції, розширення товарної структури експорту й утвердження України на світових ринках продовольства – Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України».

Він передбачає основні засади створення й функціонування Державного виплатного агентства та Державного аграрного реєстру. Дані структури забезпечуватимуть спрощення адміністрування державних програм підтримки, прозорість розподілу бюджетних коштів, контроль за їхнім цільовим та ефективним використанням, публічність.

Зокрема, на прикладі країн ЄС, створять базу даних сільгоспвиробників шляхом впровадження безкоштовної процедури ідентифікації в єдиному реєстрі. Фізична особа-підприємець або юридична особа створюють особистий електронний кабінет і автоматично отримують інформацію про всі види держаної допомоги, критерії участі в програмах та можливість подати заявку на участь в он-лайн режимі.

Натомість Мінагрополітики отримає систему ідентифікації кожного одержувача державної допомоги за територіальною ознакою, а також базу про структуру виробництва, спеціалізацію, обсяги продукції, наявність та потребу в ресурсах.

Детальну інформацію щодо реєстрації можна отримати за телефонами Укрдержфонду: (044)223-35-86; (066)077-76-12; (097) 578-46-51; (050) 914-35-43

Реєстрація здійснюється за посиланням: http//farmer.agrianalytica.com/register_reg.

Управління агропромислового розвитку.