З метою максимальної підтримки військових та їхніх родин
На Хмельниччині стартував триденний Міжнародний конгрес «Розбудова послуг психічного здоров’я в громадах», що організований ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» та Хмельницькою обласною військовою адміністрацією.
За дорученням начальника Хмельницької районної військової адміністрації Костянтина Кордонського участь у заході взяли представники відділу підтримки ветеранів війни та членів їх сімей Хмельницької РВА.
На заході були присутні начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, провідні експерти, науковці, представники бізнесу та державних установ з різних країн світу.
Учасники зібралися задля обміну досвідом і створення професійної мережі у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (MHPSS) на рівні громад з урахуванням міждисциплінарного та мультикультурного підходів.
Варто зазначити , що у програмі Конгресу - шість тематичних панелей: ветеранська, медична, соціальна, освітня, мистецька та з психодинамічної психотерапії.
Очікується, що результати обговорень стануть основою для подальшого впровадження системних змін у сфері психічного здоров’я в Україні та сприятимуть формуванню сталих партнерств як на національному, так і на міжнародному рівнях.
У рамках заходу на Хмельниччину з робочим візитом завітала заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова, яка провела зустріч із фахівцями з супроводу ветеранів, представниками ветеранської спільноти та обласної влади. За дорученням начальника ОВА Cергій Тюрін - Голова Хмельницької ОДА, до діалогу долучився заступник начальника Володимир Юр'єв.
Учасники обговорили важливість формування сучасної та дієвої ветеранської політики, ключові виклики у сфері реінтеграції військовослужбовців, покращення надання послуг, а також впровадження цифрових сервісів для ветеранів.
«Ветеранська політика – це не лише про пільги. Це стратегічна частина розбудови країни, її економіки, її майбутнього. Наше головне завдання – створити умови, у яких кожен ветеран зможе реалізувати себе, приймати рішення та впливати на розвиток держави», – наголосила Юлія Кіріллова.
Зі свого боку Володимир Юр’єв підкреслив, що обласна влада відкрита до співпраці й готова бути надійним партнером для кожного, хто повертається до мирного життя: «Ми безперервно ведемо діалог і взаємодіємо із ветеранською спільнотою. Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб кожен ветеран в області відчував підтримку, мав можливості для адаптації, розвитку, і знав – він не залишиться наодинці».
Старосинявську громаду представляла фахівець КУ «Центр надання соціальних послуг» Старосинявської селищної ради Світлана Благодир.
В ході зустрічі, фахівці із супроводу ветерана та демобілізованих осіб порушили низку питань щодо викликів та нагальних потреб, які виникають під час їх діяльності. В свою чергу представники державної та обласної влади надали вичерпні відповіді.
Захід став черговим кроком у формуванні ефективної ветеранської політики на регіональному рівні, заснованої на відкритому діалозі, практичній підтримці та врахуванні думки самих ветеранів.
За матеріалами Міжнародного конгресу