Зняли карантинні обмеження по сказу в селі Пасічна
Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старосинявській селищній раді, яке відкрив заступник голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старосинявській селищній раді, заступник начальника Хмельницької обласної державної лікарні ветеринарної медицини Василь ЗАВОРОТНИЙ.
Засідання комісії проводилося у зв’язку зі зняттям карантинних обмежень по сказу кота з с. Пасічна, Старосинявської територіальної громади, Хмельницького району.
Заслухавши інформацію головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександра Міщука про проведення основних заходів по ліквідації вогнища сказу в с. Пасічна відповідно до ст. 46 Закону України "Про ветеринарну медицину".
Комісія вирішила зняти карантинні обмеження по сказу кота з с. Пасічна, Старосинявської ОТГ, Хмельницького району з 14.03.2025 року.
Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини.
Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю поселення лисиць.
Власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності зобов'язані: дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу; для охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів використовувати лише вакцинованих проти сказу собак, вживати заходів щодо недопущення диких хижаків в місця розташування свійських тварин; про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста, який обслуговує господарство, населений пункт та негайно ізолювати таких тварин.
Собаки та коти, що утримуються приватними господарями, притулками та будь-якими об’єктами господарювання різних форм власності, незалежно від породи, починаючи з трьохмісячного віку, в обов'язковому порядку мають проходити вакцинацію проти сказу у закладах ветеринарної медицини або лікарями ветеринарної медицини, діяльність яких відповідно ліцензована. Ревакцинація проводиться щорічно.
Сільськогосподарські тварини, незалежно від форм власності, що випасаються на відкритих пасовищах, підлягають щорічній вакцинації за 3-4 тижні до початку пасовищного періоду.
Собаки, коти та інші тварини, що покусали людей чи тварин, повинні бути негайно доставлені їх власниками (підприємством, установою, організацією та ін.) або особами, які займаються відловом бродячих собак та котів, в найближчу установу державної ветеринарної медицини для огляду та карантинування на протязі 10 днів.
В окремих випадках, при наявності загородженого двору або приміщення, з дозволу установи державної ветеринарної медицини після проведення інструктажу тварина, що нанесла укуси людям або іншим тваринам, може бути залишена під розписку у власника за умови, що він зобов'язується утримувати її на прив'язі або в ізольованому приміщенні протягом 10 днів і дозволяти спеціалісту ветеринарної медицини здійснювати щоденний нагляд за цією твариною.
Продаж, купівля та вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші міста, райони і області дозволяється лише з благополучної місцевості при наявності ветеринарної довідки з відміткою в ній про щеплення проти сказу (для собак і котів) не менше ніж за 30 днів до вивезення. Строк закінчення імунітету у щеплених тварин визначається в залежності від вакцини, що застосовувалась.
З метою проведення обов’язкового щеплення котів та собак проти сказу просимо звертатися до Старосинявської дільничної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Олімпійська, 17, селище Стара Синява.
За матеріалами засідання ДНПК