Обережно, не перевіряйте лід на міцність!
Зі зниженням температури жаги українців до замерзлих річок та озер побільшало, кажуть рятувальники. Окрім дітей, найчастіше під кригою опиняються рибалки. У 2025 році збільшилася кількість загиблих на водних плесах.
Щоби запобігти загибелі людей на льоду, працівники 34-го державної пожежної рятувальної частини 4-го державного рятувального загону ГУ ДСНС України в Хмельницькій області та головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмельницького районного управління ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Мирослав Явдощук провели роз’яснення серед рибалок та молоді, які в зимову пору перебували на льоду водних плес населених пунктів громади.
За останній тиждень лише на Київщині знайшли вже чотирьох потопельників. Аби попередити такі випадки, рятувальники вирушили на обхід замерзлими водоймами.
Низька температура повітря ще не свідчить про міцність криги, наголошують рятувальники. Якщо ж під воду ви уже потрапили, варто запам'ятати, що робити, аби вибратися якнайшвидше. Перше – не панікувати.
"Докладаємо всіх зусиль для того, щоб не піти з головою, не зануритися з головою, широко розкинути руки і максимально втриматися на поверхні, тримаючись за краї льоду, ногами робимо плавальні рухи і відкинувшись на спину стараємось підпихнутись", – розповідають рятувальники.
Також радять за можливості скинути з себе одяг – гумові чоботи, куртки набирають воду і тягнуть людину на дно. Якщо ж ви стали очевидцем нещасного випадку, для порятунку людини можна використовувати підручні засоби.
"Палка, одяг, куртка, штани, лопата, санки – все, що можна тягнути, все, що ковзає, і все, за що може вхопитись потерпілий", – наголошує Мирослав Явдощук. - Після того, як людину дістали з крижаної води, важливо правильно надати першу допомогу. Дотримуватись трьох правил: тепло, сухо, над землею. Тобто забезпечити тепло, забезпечити сухість і обов'язково щоб постраждалий не контактував із землею".
За можливості – відігрівати людину чаєм. Але жодного алкоголю, наголошують медики – судини можуть не витримати.
За матеріалами 34-го ДПРЧ 4-го державного рятувального загону