Відбулося засідання ГО «Об'єднання матерів і дружин Захисників України»
31 січня 2025 року представниці Старосинявського осередку ГО «Об'єднання матерів і дружин Захисників України» (Хмельницька область), родини загиблих Героїв, зниклих безвісти, полонених військових, та рідні Захисників, що на фронті, зібралися в малому залі Старосинявської селищної ради для зустрічі із представниками місцевої влади, керівниками структурних підрозділів, соціального захисту, пенсійного фонду, ЦНАПу, сімейної медицини, багатопрофільної лікарні, комунального закладу «Центр надання соціальних послуг», відділу «Ветеранський простір».
Під час відкритого спілкування учасники заходу мали можливість ознайомитися з програмою підтримки Захисників України та їх родин в Старосинявській громаді, з переліком послуг, які надають цим категоріям населення відділи соціального захисту, пенсійного фонду, ЦНАПу та медичні заклади.
На зустрічі був присутній начальник 10 відділу Хмельницького РТЦК та СП, підполковник Олег Гулько, який розповів про відповідальну роботу працівників ТЦК та СП з рідними Захисників України та надавав вичерпні відповіді та роз’яснення на поставлені питання.
Виступила директор КНП «Старосинявський ЦПМСД» Світлана Дроздовська, наголошувала на позачерговому обслуговуванню родин військовослужбовців медичними працівниками, про збільшення переліку необхідних ліків за програмою «Доступні ліки» та безкоштовні медичні послуги, які можуть отримати родини за направленням сімейного лікаря, та про роботу виїзних бригад лікарів, котрі надають безкоштовні послуги.
Керівник ЦНАП Наталія Куцоконь розповіла про послуги, які надаються Центром надання адміністративних послуг родинам військовослужбовців. Зокрема, про нову послугу – видача витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Послуга надається ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та їх законним представникам, а також родинам полонених і зниклих безвісти ветеранів.
Зазначила про запровадження електронних посвідчень особи з інвалідністю внаслідок війни, про можливість звернення за електронним зверненням незалежно від місця реєстрації ветерана.
Повідомила присутніх про дію “Адмінсервісу ВЕТЕРАН”, який забезпечує позачергове обслуговування визначених категорій заявників, про можливість попереднього запису на прийом, а також обслуговування у визначений конкретний час.
В ЦНАП можна отримати 349 видів адміністративних послуг. Для ветеранів та їх родин важливо отримати кваліфіковану допомогу юриста. В нашому Центрі здійснює діє представник бюро безоплатної правничої допомоги (юрист Куцоконь Оксана Валеріївна), яка надає юридичні консультації для ветеранів війни та членів їх сімей.
За попередньою інформацією можна звернутись за телефоном. Номера для консультацій: 068-450-30-05; 050-729-78-84 (тел. 2-07-70).
Начальник відділу з питань соціального захисту Олена Карпович повідомила, що родини військовослужбовців мають право звертатися до селищної ради за допомогою згідно програми «Турбота на 2021-2025 роки» зі змінами, згідно якої триває фінансова підтримка родин. Надаються різні види допомог із селищного бюджету родинам військовослужбовців: допомога на лікування військовослужбовців, які беруть участь чи брали участь у боях під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну – 10 тис. грн.; на поховання загиблих військовослужбовців, котрі загинули під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну – 30 тис. грн.; розмір допомоги на придбання та встановлення пам’ятника загиблим - 50 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога членам сімей військовослужбовців, які, виконуючи військовий обов’язок під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну отримали статус полонених або зниклих безвісти, - 10 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога для забезпечення дровами одному із членів сім’ї загиблого військовослужбовця – 5 тис. грн. Заяви оформляти у приймальній селищної ради.
Виступила заступник начальника відділу обслуговування громадян № 9 головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Людмила Мельник, яка проінформувала про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо використання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни для отримання пільг деяким категоріям осіб затвердженого ПКМ України від 13.12.2024 №1420, та надала відповіді на отриманні запитання. Зокрема, отримати пільги можуть члени родини військовослужбовців, що проживали з ними. (Військовослужбовців, котрі потрапили в полон держави-агресора або набули статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин).
У засіданні взяла участь (онлайн) керівниця Хмельницького осередку ГО «Об'єднання матерів і дружин Захисників України» Світлана Пулим.
Під час зустрічі перший заступник селищного голови Олександр Попик вручив подяки Старосинявської селищної ради Ользі Ковалевській, сестрі загиблого прикордонника у перший день російського повномасштабного вторгнення, та Олені Белзі, мамі загиблого Героя, яка присвячує дуже багато часу для підтримки поранених Захисників та придбала за власний кошт дрони для підрозділу свого племінника.
Виступила Людмила Сологуб, завідуюча комунальною установою «Трудовий архів» та запропонувала присутнім зібрати інформацію про загиблих Героїв України Старосинявської громади для історії та попросила долучитися до цього їх рідних.
Керівники: комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Леся Шафорост, начальник відділу «Ветеранський простір» даної установи Світлана Благодир, котрі взяли участь в роботі, надали роз’яснення присутнім щодо надання соціальних послуг родинам військовослужбовців та їх адаптації в суспільстві.
Голова Старосинявського осередку ГО «Об'єднання матерів і дружин Захисників України» Тетяна Романенко під час зустрічі звернула увагу присутніх на організацію роботи громадської організації та різні процедурні питання роботи підрозділу з метою максимальної активізації роботи на підтримку родин військовослужбовців.
Бажаємо успішного розвитку підрозділу та дієвої допомоги родинам Захисників України.
За матеріалами зустрічі