Зміцнення партнерства з міжнародними регіонами є важливим напрямом для Хмельниччини. Так, відбулася онлайн-зустріч начальника ОВА Сергія Тюріна з головою Ради графства Дербішир (Велика Британія) Баррі Льюїсом. У спілкуванні також взяли участь заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв, керівники структурних підрозділів ОВА та Агенції регіонального розвитку.

Британську сторону представляли керівники Ради графства Дербішир, зокрема Кріс Хеннінг, Карл Еппс, Крістін Флінтон, Ерін Боуер та Стеф Уолш. Зустріч стала можливою завдяки сприянню Посольства України у Великій Британії.

Фото без описуФото без описуФото без описуСергій Тюрін висловив вдячність за увагу до Хмельниччини та наголосив:
“З моменту здобуття Україною незалежності двосторонні відносини з Великою Британією були одним із пріоритетів зовнішньої політики нашої країни. Після початку повномасштабного вторгнення Велика Британія підтримала Україну та продовжує відігравати значну роль у розбудові нашого військового потенціалу та стримуванні російської агресії. Ми готові розвивати взаємовигідну співпрацю в багатьох сферах та створювати міцні партнерські зв’язки з графством Дербішир.”

Окремо відзначено підтримку британським народом українських біженців: близько 7 тисяч наших співвітчизників знайшли прихисток у графстві Дербішир.
“Сердечно дякуємо за вашу допомогу, завдяки якій тисячі українців отримали тимчасовий дім і підтримку,” – додав очільник області.

Заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв акцентував на соціальних ініціативах:
“Для нас важливим є досвід графства Дербішир у реабілітації військових та розвитку ветеранських програм. Ми прагнемо створити умови, щоб наші ветерани відчували турботу та підтримку, зокрема через інноваційні підходи.”

Сторони обговорили перспективи співпраці в економіці, сільському господарстві, альтернативній енергетиці, культурі та охороні здоров’я. До слова, в області функціонує багато підприємств, які експортують меблі, текстиль, зернові культури та інші товари до Великої Британії.

Також під час спілкування було підкреслено туристичний потенціал Хмельниччини, та обговорено можливості обміну досвідом у роботі коледжів, закладів охорони здоров’я, підтримки ветеранів та реалізації медичного туризму.

Зустріч завершилася домовленістю про подальшу співпрацю.