Фото без описуЗимові дні приходять до нас із різними температурними режимами: то плюс, то мінус. Відповідно довкілля вимагає дотримання певних правил перебування людей на вулиці… Працівники 34-ої державної пожежно-рятувальної частини 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (смт Стара Синява) працювали із жителями  громади, роз’яснюючи основні правила поводження на льоду.

Мирослав Явдощук,  головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмельницького районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області повідомив, що рятувальники зустрілися із жителями громади та надали роз’яснення, як бути обережними під час зимового періоду на плесах річок та ставків. Рибалки, жителі громади та активісти зимового спорту мають знати наступне.

Заходи безпеки на льоду

Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

Міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0.

Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Фото без опису

 Правила поведінки на льоду

  1. Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.
  2. Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.
  3. Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі.
  4. Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.
  5. Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці.
  6. Забороняється виходити на лід за таких умов:

-якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод;

-у випадку швидкої течії річки у цьому місці;

- за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;

-у випадку різного забарвлення льоду;

-під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час весняного потепління.

 

Дії у разі потрапляння під лід

Головне – не втрачати самовладання! Кожна секунда перебування у воді працює проти Вас: намокає одяг, залишають сили, розвивається температурний шок!

Надання допомоги потерпілим на льоду

Щоб допомогти людині, яка терпить лихо і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних правил:

  1. Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомогти впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.
  2. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи перед собою вірьовку чи пасок.
  3. Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину, чи киньте вірьовку. Якщо вірьовка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.
  4. Витягніть потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли. не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
  5. Після того, як витягнете потерпілого у безпечне місце, викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні:

-поступово відігрійте постраждалого, загорніть його у ковдри або сухий теплий одяг;

- не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;

- будьте надзвичайно уважними при поводженні із потерпілими;

-по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки із теплою водою);

-дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Пам’ятайте – вода помилок не прощає, навіть тверда.

Зимовий період – взагалі  відповідальна пора для всіх мешканців громади, враховуючи і вимоги воєнного стану в країні. Тому будьте обачні, переходячи по льоду водойму чи перебуваючи на ній під час мінусової температури повітря! Не ігноруйте  обережністю! Бережіть себе і своїх рідних!

 

За матеріалами  Хмельницького РУ ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області