Фото без описуСьогодення поставило селянина в досить складні фінансові умови, і щоби розв’язати цю проблему, кожен намагається вийти  із ситуації, використовуючи вирощування різноманітних рослин.  Аграрії та фермери Європи  радять посадити сад із фундука (ліщини). А маючи велику сім’ю, вирощувати фундук для свого вжитку, що є корисно та вигідно. Підтримати сучасну ініціативу взявся фермер-переселенець із м.Гуляйполе, Запорізької області, який зупинився у с.Теліжинці.

За підтримки старости Йосипівського старостинського округу Івана Миколайовича Луценка  переселенець Роман Іванович Продан, котрий зараз працює у ПСП «Обрій» (с.Теліжинці), представив бізнес-план вирощування фундукового саду і подав до волонтерського штабу «Українська команда Хмельниччини» за підтримки ФГ «Батьків сад».

Активну участь  у початку справи взяли: староста Іван Луценко, депутат селищної ради, керівник ПСП «Обрій», Олександр Крот, котрі підтримали ініціативу та допомогли підготувати документи і земельну ділянку до посадки молодих саджанців. Вчора посадили 105 саджанців фундука завдяки міні-гранту від Волонтерського штабу «Українська команда Хмельниччини» та ФГ "Батьків сад", який виграв переселенець Роман Продан із с. Теліжинці.

Гарну справу спільно започатковано!

Для інформації:  Горіхи фундука мають досить велику поживну цінність — 63–72% жирів, 15–23%  білків, 6–10% вуглеводів, багато різних вітамінів та інших корисних речовин. Ядро  горіха використовують у кондитерській та харчовій промисловості, олію з нього  - у фармацевтичній галузі. За поживністю фундук переважає хліб, м’ясо та молоко,  не кажучи вже про картоплю. Пилок із ліщини - це найперший взяток для бджіл.  

Тривале споживання фундука  сприяє оздоровленню людини: дає позитивний ефект при захворюванні серцево-судинної системи, малокрів’ї (анемії), знижує хронічну втому, допомагає  при ожирінні та цукровому діабеті.  

Фундук має досить простий спосіб  розмноження, що дає швидке повернення витрачених коштів. Цією рослиною  можна засадити схили (це допоможе  додатково їх укріпити). А якщо посадити сорти з різним забарвленням листя,  то це ще й неймовірна краса протягом весняно-осіннього періоду. 

 

За матеріалами Йосипівського старостинського округу