Обереги майстрині для захисників миру
16 листопада громадськість відзначає Всесвітній день рукоділля, День майстрів, майстринь та рукодільниць. Хоча це свято немає офіційного статусу, фонд ЮНЕСКО оголосив, що рукоділля прирівнюється до культурної спадщини світу. А для прихильників ручної праці це привід обмінятися досвідом та навчитися новому цікавому різновиду хобі.
З моменту свого утворення у 1945 році, ООН віддавала перевагу збереженню матеріальних культурних цінностей та розвитку елементарної грамотності серед мешканців відсталих країн. Але вже через 30 років стало очевидно, що охорони також потребує нематеріальна культурна спадщина, до якої належить і рукоділля.
Тому у 1975 році була прийнята нова конвенція, у якій перелічувались знання й навички, які відносяться до національних ремесел. А у 2001 році відповідний список доповнили усною культурною спадщиною. Треба зазначити, що цей список продовжує постійно поповнюватися.
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Цього дня кожен охочий може долучитись до свята, привітавши знайомих майстрів та рукодільниць.
Із с.Бабине місцева жителька Світлана Гарник зарекомедувала себе народною майстринею: її вишиванки, обереги дому, квіти, дідухи із колосся нового врожаю та яскраві малюнки до вподоби мешканцям села та громади. Син Світлани Петрівни захищає Україну на передовій, Тарасові дали повістку 23.02.2022р. ввечері, йому і ще чотирьом бабинським хлопцям. Він в основному ніс службу на Бахмутському напрямку. Був і на Запоріжському. Кожна справа та молитва матері за МИР на УКРАЇНІ і якнайшвидше повернення наших військових додому живими-здоровими.
Нещодавно вона власноруч виплела дідухи із різноманітного колосся, як обереги від усього злого, і встановила їх біля пам’ятних банерів Героїв-захисників, вшановуючи їх світлу пам'ять. Щороку Світлана Петрівна приносить власні ручні роботи на різноманітні виставки, присвячені допомозі ЗСУ. Майстриня виготовляє вироби з природних матеріалів: не лише дідухи, а й ляльки-мотанки, різноманітні ікебани; вишиває українські рушники та вишиванки; вирощує чудові квіти. Українську молитву Світлана Петрівна вишила на полотні і подарувала до місцевого храму. Сотні теплих рукавичок та носків вив’язала своїми руками для наших захисників на передову.
Думка про мирне життя на Україні дають сили і наснаги пережити негаразди сьогодення…
З нагоди свята слова особливої вдячності та теплих вітань – миру, благополуччя і міцного здоров’я селищна рада адресує усім вишивальницям та рукодільницям Старосинявської громади.