Фото без описуТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЮРВЕСТ ПЛЮС" інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

  1. Інформація про суб'єкта господарювання.

Україна, 04210, місто Київ, пр.Івасюка Володимира, будинок 28, квартира 109

  1. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи.

Планована діяльність, її характеристика.

ТОВ «ЮРВЕСТ ПЛЮС» планує реалізацію проєкту «Нове будівництво комплексу для виробництва біоетанолу потужністю 120 м3/добу за адресою: Хмельницька область, Хмельницький р-н, смт. Стара Синява (на земельній ділянці з кадастровим номером 6824482000:06:021:0017». На проектованому об’єкті передбачається: здійснювати виробництво біоетанолу з зерна кукурудзи. До комплексу споруд входитимуть: цех біоетанолу (у тому числі: відділення приймання зерна, відділення переробки зерна та приготування замісу, дріжджо- бродильне відділення, відділення дистиляції та зневоднення, відділення сушки барди, склад готової продукції), автомобільна наливна естакада, склад DDGS, адміністративно-побутовий корпус з укриттям, автовагові, котельня, автомайстерня, модульна АЗС, станція пож. гасіння, склад олії, станція водозабору, ЛОС, ДЕС, приміщення лабораторії, цех по виробництву олії (DCO) та ін. Технологія виробництва біоетанолу включатиме наступні етапи: підготовка сировини; екстракція цукру або гідроліз (оцукрювання) сировини; ферментація (зброджування) оцукреної маси; дистиляція (перегонка) браги; очищення (ректифікація) спирту; зберігання отриманого біоетанолу та переробка барди (залишки сировини) шляхом випаровування та сушки у кормовий продукт для худоби DDGS. Основним продуктом виробництва є біоетанол, побічним продуктом виробництва є кормовий продукт для худоби DDGS та олія кукурудзяна (DCO) та ін. Планована діяльність відноситься до першої та другої категорій видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля згідно ст.3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля: п. 6 ч. 2 ст. 3: хімічне виробництво, в тому числі виробництво основних хімічних речовин, хімічно-біологічне, біотехнічне, фармацевтичне виробництво з використанням хімічних або біологічних процесів, виробництво засобів захисту рослин, регуляторів росту рослин, мінеральних добрив, полімерних і полімервмісних матеріалів, лаків, фарб, еластомерів, пероксидів та інших хімічних речовин; виробництво та зберігання наноматеріалів потужністю понад 10 тонн на рік; п.1 ч.3 ст. 3: глибоке буріння, у тому числі геотермальне буріння, буріння з метою зберігання радіоактивних відходів, буріння з метою водопостачання (крім буріння з метою вивчення стійкості ґрунтів); ч. 3 п. 4 пп. 2 «поверхневе та підземне зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об’ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше», ст.3, ч.3 п.7 «установки, в яких хімічні і біологічні процеси використовуються для виробництва білкових кормових добавок, ферментів та інших білкових речовин»; ст.3, ч.3 п.7 «зберігання хімічних продуктів (базисні і витратні склади, сховища, бази), ст. 3, ч. 3, п. 10, пп.1 «інфраструктурні проекти: облаштування індустріальних парків», ст.3, ч.3, п.11 абз.10 «видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду;».

Технічна альтернатива 1.

Даною технічною альтернативою передбачається будівництво біоетанольного заводу для виробництва біоетанолу з зерна кукурудзи. Виробництво біоетанолу (ДСТУ 7166:2010) передбачено із крохмаловмісної та цукровмісної сировини. Основною сировиною для виробництва біоетанолу є зерно кукурудзи. Для перероблення залишків сировини використовується сушарка, а кінцевим продуктом переробки є DDGS та олія кукурудзяна (DCO) та ін.

  1. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України , 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, OVD@mepr.gov.ua, +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31­50, Грицак Олена Анатоліївна, заступника директора департаменту – начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної оцінки.

{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 824 від 14.09.2020}  Повний текст додається)

https://rada.info/upload/users_files/04402824/f22ceb5cd42c51ab71ec91d4e66aef7f.pdf