«Паперовий тероризм» у цифрах: зловживання правом обходиться бюджету в 46 мільйонів гривень!
Офіс Омбудсмана здійснив анкетування держорганів та органів місцевого самоврядування щодо зловживання правом на інформацію та звернення. Результати анкетування виклали в аналітичному звіті.
По-перше, з кінця 2023 року є характерним зростання кількості випадків зловживання інформаційними правами групами осіб. Це має ознаки узгоджених дій за подібною методикою. Що в умовах воєнного стану може становити загрозу належному функціонуванню відповідних державних органів, а також реалізації прав іншими громадянами.
По-друге, зловживання правом та інформацію та звернення спричиняє навантаження на бюджет і вимагає залученню держслужбовців до некорисної роботи.
Щодо права на доступ до інформації:
- в середньому працівник органів державної влади витрачає 10 годин на опрацювання одного запиту, органів місцевого самоврядування – 4,8 години;
- загальна вартість витрат на опрацювання запитів з ознаками цього зловживання орієнтовно становить понад 12 мільйонів гривень.
Щодо права на звернення:
- в середньому працівник органів державної влади витрачає 9 годин на опрацювання одного звернення, працівник ОМС – 5,5 годин;
- на опрацювання держорганами одного запиту та звернення загальна вартість витрат становить понад 46 мільйонів гривень.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що так званий “паперовий тероризм” потребує реагування: й з огляду на протиправну діяльність запитувачів, і з огляду навантаження на держоргани!