Вперше відзначили одне з головних державних свят
15 липня 2024 року ми вперше відзначили одне з головних державних свят – День Української Державності та доленосну подію в історії України – День хрещення Київської Русі. Цього дня секретар ради Олександр Пузирук та начальник 10-го відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Горбатюк спільно із працівниками структурних підрозділів селищної ради, громадськістю вшанували світлу пам'ять українських воїнів покладанням живих квітів до пам’ятних місць, пам’ятників та меморіальних дощок Героям російсько-української війни.
З історії:
Цього року вперше Православна церква України відзначала День хрещення Київської Русі 15 липня. Цей день офіційно запроваджений указом президента 25 липня 2008 року. Дату приурочили до дня пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, яку церква відзначала 28 липня. Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дату змінили.
Хрещення Русі - це символічне свято, яке Україну робить частиною загальноєвропейської цивілізації. 15 липня з 2023 року ми також відзначаємо і день Української державності. У 2023 році у зв’язку з переходом на новоюліанський стиль, святкуємо його 15 липня і з 2024 року вже за новим стилем.
Цьогоріч відзначали 1036 річницю Хрещення Київської Русі. Історично вважається, що князь Володимир прийняв хрещення та повернувся до Києва 28 липня, хоча точну дату самого хрещення встановити не вдалося.
Святкувати почали в день пам’яті святого Володимира 28 липня, хоча саме хрещення Русі відбулося на тиждень пізніше. Це було десь 1 серпня в Корсуні - це Крим, це Херсонес і це сучасний Севастополь. Саме там відбулося хрещення Русі дружини Володимира і, якщо говорити за 1 серпня, це ж за старим стилем, треба перенести днів 5 і це буде 6 серпня. Православна церква України і Греко-католицька церква України прийняли так званий новоюліанський календар і тому зміщення є на 2 тижні.
Цього дня вшановують памʼять святого рівноапостольного князя Володимира. Саме за його правління була прийнята християнська віра.
Наступив величезний культурний, економічний рух. Князь Володимир, охрестивши Русь, тобто віра стала вже державною, підняв на новий щабель розвиток Київської Русі.
На новоюліанський календар Православна церква перейшла з вересня минулого року. Відтоді усі нерухомі свята, тобто ті, які не змінюють дати їх відзначення - святкують на 13 днів раніше.
За матеріалами Суспільного та історичних видань