Фото без описуПредставник Уповноваженого з соціальних та економічних прав Олена Колобродова взяла участь у заході, присвяченому захисту соціальних прав людини під час війни в Україні, в межах Конференції високого рівня щодо Європейської соціальної хартії, у Вільнюсі (Литовська Республіка) у складі української делегації, що складалася з представників Мінсоцполітики України, Офісу Президента України, Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. 

Захист соціальних прав під час війни став надважливим завданням для українських органів влади та для всіх країн, які ратифікували Європейську соціальну хартію, і які також помітно відчули на собі наслідки збройної агресії проти України.

Представники Ради Європи та високопосадовці Литви, Естонії, Швеції, Молдови, присутні на заході, засвідчили свою підтримку та були вражені рішучістю України у своїх прагненнях не лише виконувати свої соціальні зобов’язання, але й активно здійснювати реформи у сфері соціальної політики, спрямовані на те, щоб позбутися пережитків радянської системи.

«Неймовірна швидкість в імплементації реформ, професіоналізм, диджиталізація – це ті ознаки, якими вже можемо охарактеризувати пророблену роботу в Україні. Одне з наших найбільш помилкових уявлень – це те, що ми думали, що будемо вчити Україну. Проте з’ясувалося, що нам самим є багато чого повчитися в України», – відмітила Міністр соціальної політики Естонії Сігне Ріісало.

Особливий фокус уваги в соціальній політиці України – це захист дітей. Тому предметно обговорювалися:

  • питання повернення незаконно депортованих дітей до Росії з ТОТ України;
  • захист та підтримка дітей, які знаходяться на території держав-учасниць Ради Європи;
  • робота над розбудовою системи кращого догляду та захисту для всіх дітей в Україні;
  • підтримка українських дітей, які знайшли тимчасовий захист у Литві.

В межах візиту до Литви також відбулися продуктивні зустрічі української делегації з Міністерством соціальної політики та праці Литви та представниками Агентства з захисту прав осіб з інвалідністю. Колеги обмінялися досвідом і практиками реформи пенсійного страхування Литви й реформи, пов’язаної з правами осіб з інвалідністю.

«Дякуємо нашим надійним партнерам Проєкту РЄ "Посилення Соціального захисту в Україні" за організацію, запрошення та підтримку у таких важливих заходах», – підсумувала Олена Колобродова.