Історична година «Україна. Державність. Конституція»
Сьогодні, напередодні Дня Конституції України, у читальному залі центральної книгозбірні відбулась історична година «Україна. Державність. Конституція».
Шановними гостями заходу були: представники влади, працівники селищної ради, відділу освіти, центру зайнятості, районного архіву, бібліотеки, відділу культури та небайдужі жителі громади.
Ведучий заходу Олег Поліщук розпочав захід із вірша знаменитого українського поета Павла Григоровича Тичини «Я утверждаюсь». А ведуча Олена Поліщук звернулась до присутніх: «У важкий для українців час ми відзначаємо 28-у річницю нашої Конституції – основного закону Держави. У жорстокій, кровопролитній боротьбі наша рідна Україна бореться за свою незалежність та цілісність, щоб посісти гідне місце серед рівноправних націй світу». Після чого в залі прозвучав Державний Гімн України.
Від імені всіх присутніх у залі ведуча Олена Поліщук подякувала всім воїнам, які захищають нас від ворога та боронять Україну. А перед тими, хто віддав своє життя закликала схилити голови та вшанувати хвилиною мовчання.
Які статті викликали найбільші дискусії і чому за Конституцію змогли проголосувати лише у 96-ому році, про це та багато іншого дізнались учасники заходу після перегляду відео-уроку з історії України «День Конституції України: якою була найдовша ніч в українському парламенті».
«Як здавна кажуть у наших краях – на роду українців написано любити творчий спадок наших пращурів – українську пісню. Бо пісні ці безмежні як український степ та Чумацький шлях, чарівні, як бузкова травнева ніч і солов’їні, як мамина колискова. Кажуть на світі стільки пісень – скільки живе українців… Тому, нашим синам україни є кого і що захищати та боронити від ворогів! Пісні «Вираджала мати сина» та «Сини України» виконав жіночий вокальний ансамбль «Оберіг» Старосинявського центрального будинку культури «Ритм».
Також присутні мали змогу ознайомитись з представленою в бібліотеці книжково-ілюстративною виставкою «Конституція – оберіг нашої держави», де представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.
Щороку у День Конституції ми згадували про права та гарантії, розмірковували, яке значення для кожного з нас має Конституція. Але тепер, на 855 день повномасштабного вторгнення росії в Україну (3781 днів від початку окупації Криму), ці питання перестали бути предметом для роздумів. Бо тепер ми точно знаємо, що насправді Конституція глибоко закарбована у серці кожного українця. Через повагу, єдність, готовність допомагати, захищати і разом боротись за нашу свободу та незалежність. Через усі ті прояви людяності та сміливості, які продемонстрував наш народ під час війни. Через любов до своєї країни.
На часі слова відомого українського поета:
«Я єсть народ, якого Правди сила,
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила!
- а сила знову розцвіла.
Сини мої, незламні українці,
я буду вас за подвиг прославлять,
- ідіть батькам на допомогу й жінці,
дітей з ярма спішіте визволять!
На слобожанських нивах, на подільських,
на Чорнім морі я прошу, молю!
- вбивайте ворогів, злодюг кремлівських,
вбивайте без жалю!
Нехай ще в ранах я
- я не стидаюсь, гляджу їх, мов пшеницю ярову.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь, бо я живу.
(П. Тичина)»
Сьогодні ми знову захищаємо нашу незалежність і нашу Конституцію і ми обов’язково переможемо!
КЗ «Старосинявська центральна бібліотека»