Як ВПО отримати медичну допомогу під час воєнного стану?
Внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати безоплатні ліки та гарантовану державою медичну допомогу.
Так, на час воєнного стану в Україні дозволено звертатися по медичну допомогу незалежно від місця підписання декларації.
До яких лікарів не потрібне направлення:
- гінеколог,
- психіатр,
- стоматолог,
- нарколог,
- фтизіатр,
- педіатр,
- надання невідкладної допомоги,
- ургентна госпіталізація.
В іншому випадку спочатку зверніться до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Ви можете звернутись по безоплатну допомогу до місцевого сімейного лікаря, терапевта, чи педіатра, який працює у медичному закладі, що має договір з НСЗУ.
Лікар вас огляне і, за потреби, зможе виписати направлення до лікаря вузького профілю, на необхідне діагностичне чи лабораторне дослідження, або сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність або лікарняний.
Номер електронного направлення надійде вам на мобільний телефон або ж у закладі можуть роздрукувати пам’ятку з номером направлення. На час дії воєнного стану направлення може бути паперовим.
Попри те, що термін дії направлення зазвичай складає один рік, лікар може встановити коротший термін і вам краще дотримуватися рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації.
З номером направлення ви можете звернутись за подальшою допомогою до будь-якого закладу України, який має договір із НСЗУ на відповідні послуги.
Зокрема, лікар вузького профілю може створити для вас медичний висновок про тимчасову непрацездатність або лікарняний, електронні направлення на подальші дослідження чи консультації, у разі потреби, а також направлення на госпіталізацію – при цьому повертатись до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра не потрібно.