Фото без описуГоловне управління ДСНС України у Хмельницькій області повідомляє, що за інформацією Українського гідрометеорологічного центру 21 липня 2021 року на території Тернопільської, Хмельницької, Вінницької областей очікується підвищення рівня води на 0,5 – 1,5 м, місцями затоплення заплів, сільськогосподарських угідь (І рівень небезпеки, жовти.

Під час повені чи паводку слід зберігати спокій і діяти відповідно ситуації

Після попередження про можливість повені:

• уважно слухайте подальшу інформацію про НС та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;
  • зберігайте спокій, попередьте сусідів;
  • зберіть документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все це у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
  • від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, перекрийте воду, вимкніть газ;
  • перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;
  • необхідно привести у належну готовність плавзасоби. За їх відсутності виготовити найпростіші такі засоби із матеріалів, які є під ру­кою: колод, дошок, автомобільних камер, бочок тощо;
  • переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

Дії під час повені

Перш ніж покинути дім, необхідно переконатися, що газ і електроенергія вимкнені. З собою потрібно взяти документи, гроші, найнеобхідніші речі, невеликий запас харчових продуктів і води. Затоплені місця глибиною до 1 м можна переходити вбрід, від 0,6 до 1,2 м - переправлятись на автомобілях з переднім і заднім приводом, на тракторах. Переправу можна організувати за до­помогою човнів та інших плаваючих засобів, або підручних засобів - заздалегідь приготовлених плотів.

При перебуванні під час повені у полі, лісі необхідно виходити на підвищені місця. Якщо такої можливості немає, потрібно забратися на дерево, використовувати всі предмети, здатні утримувати людину на воді - дошки, дерев’яні двері, бочки тощо.

Під час повені найважливіший обов’язок усіх грома­дян - надання допомоги та рятування потопаючих.

Окремі групи людей у силу певних обставин, що склалися, можуть залишитися на затопленій території. У такому випадку, насамперед, необхідно:

• перемістити­ся у безпечне місце (це можуть бути верхні поверхи будівель та споруд) і дотримуватися таких правил безпеки:
  • не вживати продукти харчування, які забруднені повеневою водою;
  • пити воду тільки після її кип’ятіння;
  • не користуватися електроприладами, що намокли;
  • перебуваючи у воді або у своєму приміщенні, не торкатися до електричних дротів та ввімкнених у електромережу приладів;
  • обмежити пересування у затопленому місці;
  • у разі необхідності пересування і відсутності плавзасобів пливти слід не проти течії, а під кутом до неї, остерігаючись предметів, що плавають або затоплені.

В зоні раптового затоплення:

• 1. Уникайте паніки, по можливості, негайно залиште зону підтоплення.
  • 2. Підніміться на верхні поверхи (дахи будинків, дерева чи інші підвищення). Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. Залишайтеся там до прибуття допомоги. Сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
  • 3. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.
  • 4. Під час та після повені, ні в якому разі, не пийте воду з джерел водопостачання, які були підтоплені (так як вони можуть бути зараженими).

Після повені, паводка:

• 1. Переконайтеся, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням.
  • 2. Не користуйтеся електромережею до повного осушення будинку.
  • 3. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.
  • 4. Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
  • 5. Обов’язково кип’ятіть питну воду!
  • 6. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Зарадити цій біді можна дотримуючись простих правил гігієни!

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті ДСНС.

У випадку надзвичайних ситуацій телефонуйте 101 до Державної пожежо – рятувальної частини цілодобово та за номерами оперативно – чергової служби селищної ради : 2-13-65, 0684305402.