Фото без описуСтара Синява - Подільське містечко, де більшість мешканців проживає не у багатоповерхівках, а приватних будиночках. На жаль, стара система і технології будівництва всього, що вивищується над землею, досить виправдано не приваблювали перейти жити на поверхи. Тому і кількість таких будинків у Старій Синяві не є суттєвою. Але часи змінюються.

Окрім того, що з'явились новітні способи житлово будівництва та створення максимальної зручності для мешканців квартир, значний поштовх до змін надала децентралізація. Адже саме тоді, коли громада самостійно вирішує, що потрібно будувати, яких інвесторів залучати, і врешті - решт, розвивати  інфраструктуру, стає можливим втілення планів, розрахованих на майбутнє.  Саме завдяки співпраці Старосинявської ОТГ та Товариства з обмеженою відповідальністю «СиняваЖитлоБуд» на вулиці Грушевського,9в завершили фактично безнадійний довгобуд. Для того, щоб детальніше з'ясувати думку громади, кореспондент «Podillya News» звернувся  до її голови, Віталія Здебського. 

- Пане Віталію, згідно з інформацією на офіційній інтернет- сторінці селищної Ради, завершення будівництва планувалось ще 2016 року.  

-  Так, на той час, за словами засновників, готовність будинку складала 70 %. І у жовтні  2016 року вони  планували завершити усі необхідні роботи для здачі будинку в експлуатацію, а саме: підключення будинку до усіх  комунікацій із підведенням до квартир:  водопостачання та каналізації, електроенергії та газопостачання. 

- Що стало причиною такого тривалого відтермінування?

- На сьогодні найголовніше, що будинок вже є. І до нього можна вселятись. Насправді, в Україні завжди виникають обставини, які суттєво впливають на завершення тих чи інших планів. І якщо великі міста, обласні центри ще вирішують такі питання, то для Старої Синяви це стало серйозним викликом. Ми розуміли, що і інвестори несуть втрати, і ті, хто планували відсвяткувати новосілля, теж не почувалися затишно. Врешті - решт, завдяки ТОВ «Синяважитлобуд», не применшуючи заслуги громади, в одному з найбільш затишних куточків містечка з'явилася дійсно архітектурна прикраса для комфортного проживання. В подальших планах забудовників облаштування прилеглої території . Далі все залежатиме від мешканців квартир, адже саме вони можуть здійснити її впорядкування на свій смак, розбити квітники, висадити дерева і кущі, встановити дитячий майданчик. Забудовники передбачили таку можливість. Варто зазначити, у великих містах такі речі досить обмежені через брак території. 

-  Наскільки нам відомо, житло у цьому будинку має і певні соціальні моменти.

- Сьогодні у Старосинявської громади з’явилась унікальна можливість придбати помешкання для осіб, які потребують житла. Насамперед це Державна програма забезпечення молоді житлом до 2023 року, Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, Президентська програма довгострокової доступної іпотеки на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%. А також житло у фінансовий лізинг на умовах нульового першого внеску та під 5% річних.  Громадяни також можуть скористатися програмою забезпечення житлом працівників МВС на умовах лізингу та  інших пільгових категорій. Всі ці документи дозволяють членам громади придбати власне житло, зробити його затишним, відчувати себе не мешканцями віддалених містечок, а проживати у тих же умовах, що і, наприклад, жителі обласних центрів чи, навіть, столиці. Врешті - решт, від вирішення  житлової проблеми залежить бажання людей , особливо молодих, працювати на батьківщині, розбудовувати рідний край, а не виїздити за кордон в пошуках кращої долі.

- Як бачите подальшу співпрацю?

- Чекаємо, коли в будинок вселяться мешканці. А на дитячому майданчику будуть гратися діти. Процес децентралізації та впевненість громади у своєму майбутньому переконує - ми рухаємось у вірному напрямку. І надійні інвестори та фінансові партнери завжди знайдуть нашу підтримку та розуміння.

-Дякую за розмову!