Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.  Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня Міжнародний день прав людини

Старосинявська селищна рада також приєдналась до даної акції. Розроблено та доведено до виконавців план заходів, які будуть проводитись в громаді протягом 16 днів, з врахуванням умов карантину. Заходи передбачають проведення тематичних уроків та лекцій в загальноосвітніх навчальних закладах громади,відкриття книжкової виставки в центральній районній бібліотеці, проведення вуличної акції «Скажемо насильству НІ!!!», перегляд тематичних відеороликів та інше.

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в малому залі адмінбудинку селищної ради відбулось засідання круглого столу на тему «Кожен має право на допомогу». В засіданні взяли участь представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, полковник поліції Андрій Когунь, голова благодійного фонду «Ксена» Оксана Устинова, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Лакуста, керуюча справами апарату селищної ради Оксана Бондарчук, поліцейський офіцер громади Віталій Білик, директор центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Ірина Шостацька, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Віктор Данілкович, головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Коцупей.

Учасники круглого столу обговорили питання налагодження ефективної співпраці для забезпечення прав людини, створення умов для забезпечення широкого представництва інтересів громадян в органах державної влади та місцевого самоврядування, надання необхідної допомоги постраждалим від торгівлі людьми та ряд інших важливих питань.

За матеріалами робочої зустрічі.