Легальна зайнятість – спільна відповідальність

Дата: 17.09.2020 11:29

З метою підвищення захищеності працівників на ринку праці, державна служба зайнятості пропонує своїм клієнтам тільки легальні вакансії. Адже, уклавши трудовий договір із роботодавцем, працівник має право на безпечні умови та дотримання режиму праці, право на отримання достойної пенсії та соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи.

На жаль, сьогодні є чимало працівників, які отримують зарплату у «конверті». Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє найманих працівників від:

• отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця;
  • гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць;
  • права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів, а також соціальну відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, додаткову відпустку;
  • право на оплату листка непрацездатності;
  • право не залучатися до понаднормових робіт без згоди працівника;
  • соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
  • цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

З початку року, за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості офіційно трудові відносини з роботодавцем оформили 13,4 тис. осіб; проведено 399 інформаційних семінарів, де розглядалися питання про легальну зайнятість для 6,8 тис. осіб, 45 семінарів на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції», якими охоплено 889 безробітних.

Станом на 11 вересня 2020 року у базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічується 1,7 тис. вакансій.

Відділ інформаційної роботиvХмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10 м.Хмельницький, Україна, 29000

тел: +38(0382) 65-74-18