СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА ВЗЯВ УЧАСТЬ В КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА підтримки Програми “U-LEAD з Європою”

Дата: 31.01.2019 16:10

30 січня проходила конференція, яка дала старт ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України». Ініціатива впроваджується Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”. Селищний голова Віталій Здебський представляв на конференції Старосинявську ОТГ.

Метою Ініціативи є підтримка об’єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту - з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.

В ініціативі взяло  участь 30 громад з шести областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Рівненської, Хмельницької та Чернігівської.

Від Держслужби з надзвичайних ситуацій у конференції взяв участь заступник Голови Служби Руслан Білошицький, представники Апарату та територіальних підрозділів ДСНС.

У підсумку передбачено, що участь в Ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» дозволить громадам-учасницям отримати професійну підготовку, пройшовши відповідні навчання та покращити співпрацю з обласними управліннями ДСНС. Крім того, мінімум десять з 30 громад-учасниць отримають підтримку у вигляді професійного менторства від міжнародних експертів з аналізу місцевих ризиків та створення детального місцевого плану безпеки та заходів реагування на надзвичайні події:

• Двоє представників органів місцевого самоврядування з кожної з 30 громад-учасниць матимуть змогу пройти чотирьохденне навчання у Польщі з управління цивільним захистом на територіальному рівні з акцентом на розвиток добровільних пожежних команд.
  • Дванадцять осіб від кожної з 30 громад-учасниць отримають професійну підготовку з пожежогасіння, реагування на надзвичайні ситуації та надання домедичної допомоги за участі польських експертів та представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
  • Мінімум десять громад з 30 громад-учасниць отримають підтримку у вигляді професійного менторства від міжнародних експертів з аналізу місцевих ризиків та створення детального місцевого плану безпеки та заходів реагування на надзвичайні події.

Для довідки:

У Європі національні системи порятунку підтримуються волонтерськими організаціями. Такі системи дозволяють суттєво покращити суспільну безпеку за рахунок залучення менших бюджетних коштів. Україна, з площею вдвічі більше за Польщу і більшою кількістю мешканців, налічує близько 42 тис. осіб у Державній службі з надзвичайних ситуацій (співвідношення 1 пожежник на 1000 жителів, тоді як в середньому в ЄС – 7 на 1000).

Крім цього, Національна стратегія реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій передбачає, що добровільні пожежні команди (ДПК) доповнюють мережу державних і місцевих пожежних команд.

За матеріалами конференції.

Коментарі:

патріот
2019-02-01 16:47:15

Головою громади пишаємося! Зауважу: Наша Синява -не моська! Є російське прислів*я **Мал золотник,да дорог**-це про нашу Синяву.А щоб вона стала *слоном*,потрібно її любити і ще багато-багато працювати Приклад вже маємо.

Вікторія
2019-02-01 14:53:11

Ми знаємо про багато гарних справ Віталія Едуардовича, але чомусь не всі ініціативи селищного голови підтримуються керівниками відділів. Адже від них безпосередньо залежить успіх тих чи інших проектів. Пане селищний голово! Підберіть собі достойну команду!

Злий Бандерівець
2019-02-01 14:31:44

Повністю згідний із попереднім дописувачем. А найголосніші крикуни-депутати нехай не гасають по залу під час сесій, а вчаться працювати. Знаю Віталія Едуардовича уже понад 10 років і весь цей час він доводив реальними справами свою компетентність.

2019-02-01 10:48:22

Ну, що сказати і тут Віталій Здебський виявився на коні Зі всієі Украіни 30 громад і в тому числі моська Стара Синява-це вже результат. Браво!!! Побажання заступникам селищного голови, керівникам управлінь та відділів не плентайтесь в хвості.