Старосинявським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради впроваджується послуга "ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ" - як новий вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин .

Фото без опису

Фото без описуСІМЕЙНИЙ патронат- це "швидка СІМЕЙНА допомога" дитині та її сім'ї, яка передбачає:

• тимчасовий догляд,виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатних вихователів;
  • комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин;
  • за неможливості повернення дитини у свою сім'ю – пошук для неї нової люблячої родини.

Фото без описуМета влаштування дитини до сім'ї патронатних вихователів:

• екстрене надання «даху над головою»
  • тимчасове влаштування до повернення у біологічну сім'ю
  • тимчасове влаштування до усиновлення
  • влаштування для оцінки стану і розвитку дитини
  • влаштування для реабілітації дитини (насилля, жорстоке поводження, педагогічна занедбаність)
  • влаштування дитини-інваліда для зміни вражень і перепочинку батьків
  • влаштування старшого підлітка для підготовки до самостійного життя

Патронатний вихователь - це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Фото без описуПатронатні вихователі:

• допоможуть дитині подолати стрес, зумовлений відсутністю чи втратою прихильності у біологічній сім'ї;
  • забезпечать позитивний емоційний контакт із дитиною, правильно реагуватимуть на її потреби;
  • представлятимуть інтереси дитини перед іншими фахівцями соціальної сфери;
  • стануть посередниками між дитиною і її біологічними батьками чи усиновителями, прийомними батьками.

Фото без описуХто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

Патронатними вхователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають досвід виховання дітей у сім'ї (окрім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).?

Фото без описуБільш детальна інформація за телефоном: 2-07-91 (0984807011)