Фото без описуСьогодні, 22 червня, День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни -  день пам'яті в Україні.

Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

День встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

1941 року фашистські війська без оголошення війни напали на Радянський Союз. Почалася Велика Вітчизняна війна (історичні джерела).

Загальні людські втрати СРСР, за різними оцінками, склали 20-27 млн. осіб. Серед військовослужбовців втрати склали 6,8 млн. загиблими і 4,4 млн. такими, що потрапили в полон або зникли безвісті. Україна втратила від 8 мільйонів громадян. 2,3 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково були зруйновані понад 700 міст і 28 тис. сіл, унаслідок чого безпритульними залишилися близько 10 млн. чоловік. Повністю чи частково були знищені понад 16 тис. промислових підприємств. Підраховано, що загальні збитки економіки України у війні сягнули 40 %.

Чорним крилом торкнулася війна і Старосинявщини: тисячі наших земляків загинуло на фронтах понад 2300 осіб, захищаючи землю, невимовним болем торкнулася Велика Вітчизняна с.Сьомаки, де було спалено 164 двори села Сьомаки, загинуло 184 жителі.

24 лютого 2022 року під ракетними ударами здригнулися мирні землі України… Сьогодні, 22 червня 2024 року, минає 850-а доба війни в Україні, триває третій рік повномасштабного  вторгнення російської федерації в Україні. 64 найкращих воїни – наших земляків стали Героями, виборюючи МИР на землі.

Вічна слава всім, хто захищає державу!

Вічна пам’ять кожному й кожній, хто загинув за Україну! Слава Україні!

За матеріалами Інтернет-видань.