ОДИН РАЙОН  - ОДНА ГРОМАДА

Старосинявська Об’єднана територіальна громада утворилась згідно рішення сесії Старосинявської селищної ради  від 12 серпня 2015 року №1  відповідно до Закону України  «Про добровільне  об’єднання територіальних громад».  Подібне рішення було прийнято й на сесії Хмельницької обласної ради в серпні 2015 року.

Це стало унікальним явищем в історії місцевого самоврядування  України, коли жителі 45 населених пунктів виявили бажання і проявили приклад самореалізації, самоорганізації та об’єднання зусиль з метою збереження району як однієї територіальної цілісності в межах об’єднаної територіальної громади.  На Україні є лише  три подібні громади.

Створенню громади передували регулярні обговорення серед мешканців усіх населених пунктів.  У межах одного Старосинявського району, який нараховував 45 населених пунктів, створено одну Об’єднану Територіальну Громаду. Площа громади -   662  км².  Від смт. Стара Синява до м. Хмельницького автошляхом 65 км. Усього в громаді  1 селище міського типу, 44 сільських населених  пунктів. При створені самої громади було враховано  методичні рекомендації Офісу реформ в Хмельницькій області, де на практиці робоча група дотримувалася  усіх пунктів в об’єднанні сільських громад в одну ОТГ – зокрема, віддаленості від населених пунктів до центральної садиби  - 30 км до Старої Синяви, в якій створено усю необхідну для життя інфраструктуру.  Хоча реформи сприймалися і депутатським корпусом і самими мешканцями не популярно, проте нині громада працює умовах «сам собі господар» і має  гарні можливості співпраці з інвесторами, аграріями та іншими представниками, котрі налаштовані на розвиток промислової зони.

Старосинявський район ще донедавна вважався бідним та депресивним, відколи тут створили громаду, бюджет вперше перестав бути дотаційним.  Завдяки схемі  Планування територій, яка розроблена на підставі Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»  схеми  планування  території  на  районному  рівні - планувальна документація, що розробляється відповідно  Генеральної схеми  планування  території  України    та  визначає принципові  вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій  адміністративно-територіальних  одиниць  та  їх окремих частин, було залучено потужного інвестора до громади -  ТОВ «Елеватор-Буд Інвест», який  почав вкладати інвестиції в розвиток соціальної сфери  сіл об’єднаної громади. Інвесторів в першу чергу цікавить наявність Схеми планування території району.

У жовтні 2015 року відбулись перші вибори до Старосинявської ОТГ, де обрано головою Старосинявської селищної ради (Об’єднаної Територіальної Громади)   - Здебського Віталія Едуардовича,  та 26 депутатів ОТГ.

У рамках реформи довкола Старосинявськї селищної ради об’єднались 45 населених пунктів району та понад 20 тисяч людей.

Універсальної стратегії розвитку громади немає, тож кожна громада  повинна  шукати свій шлях розвитку і має планувати їх самостійно та розробляти стратегії розвитку.

Прес-служба ОТГ.