Старосинявська громада
Старосинявський район, Хмельницька область

РОБОЧА ГРУПА СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВІДВІДАЛА МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ

За останній місяць до голови громади надійшло багато усних звернень  громадян щодо належного функціонування медичних закладів Старосинявської громади. Інформаційний зміст  даних звернень  стосувався: дотримання режиму роботи  медперсоналу центральної районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, чергування на місцях та у приймальному відділенні, обслуговування хворих та харчування та ін.

Головою громади Віталієм Здебським було створено робочу комісію із перевірки роботи комунальних закладів громади у складі 9 чоловік, які  23 травня 2017 року о 15.30 відвідали медичні установи.

Робоча комісія встановила факти: за рахунок бюджету Старосинявської селищної ради фінансуються два заклади охорони здоров’я:  Старосинявська ЦРЛ та Старосинявський центр ПМСД.

КП «Старосинявська центральна районна лікарня»

На 2017 рік штатна чисельність працівників  Старосинявської ЦРЛ становить 232 штатні одиниці, в тому числі 47 лікарів, середнього медичного персоналу 96,5  шт. од. та  іншого персоналу 88, 5 шт. од.

У ході комісійного відвідування в даному закладі, яке було проведено 23.05.2017 року о 15 год. 30 хв.,  було на робочих місцях лише 2 лікарі, у поліклініці встановлено відсутність на робочих місцях медсестер, у ЦРЛ – відсутні на робочих місцях певні працівників даного закладу, працюють лише чергові.

У приймальному відділенні на посту відсутній черговий лікар.

Крім того, станом на  23.05.2017 року   із загальної кількості по списку хворих 53 чоловіки, на момент перевірки перебувало в районній лікарні лише 27 хворих, зокрема в інфекційному відділенні кількість  хворих по списку становила 15 чоловік, тоді як у відділенні наявними були лише 3 хворих, що є грубим порушенням медичних та санітарних норм, та призводить до штучного виконання плану по ліжко-днях. В окремих відділеннях було 2-є хворих в наявності, а то й взагалі відсутні хворі на момент перевірки, а харчування розприділено на хворих згідно списку.

Також встановлено, що в акушерському відділенні акушерки працюють тільки в нічний час, що свідчить про неефективне використання бюджетних коштів при дефіциті бюджету в коштах на оплату праці.

У пологовому відділенні  Старосинявської ЦРЛ на протязі останніх років спостерігалась тенденція ,  а саме:

• 2014 рік – 55 прийнято пологів ;
  • 2015рік – 35
  • 2016 рік – 16
  • За 5 місяців 2017р. – 8 .

КП «Старосинявський центр первинної медико-санітарної допомоги»

На 2017 рік штатна чисельність працівників в Старосинявському центрі ПМСД становить 92 шт. од., в тому числі лікарів  15,25  шт. од,  середньо медичного персоналу 53,75 шт. од. та  іншого персоналу 23 шт. од.,  в тому числі по Старосинявській амбулаторії загальної практики сімейної медицини 17,25 шт. од.

В ході комісійного відвідування в даному закладі, яке було проведено 23.05.2017 року о 15 год. 30 хв, було встановлено відсутність на робочих місцях ряду певних працівників даного закладу.

Комісійно зроблено та надіслано керівникам медичних установ  висновки щодо вжиття відповідних заходів та попереджено про недопущення в роботі подібних ситуацій.

У наступній плановій перевірці будуть проводитись організаційні та дисциплінарні висновки, будуть залучені депутати селищної ради.

Комісія із перевірки комунальних закладів.