Фото без описуІ цього року за традицією  на  площі біля  приміщення Старосинявського  районного сектору  Головного управління державної служби  надзвичайних ситуацій  України в Хмельницькій області зібралися рятувальники,  ветерани служби цивільного захисту, представники місцевої влади, депутати селищної ради, працівники  культури  з нагоди  професійного свята  - Дня рятувальника України.

Завдяки  співпраці  Старосинявської ОТГ  із  службою цивільного захисту  на сьогодні вдається реалізовувати різні проекти, звернення громадян, сесією селищної ради затверджено та профінансовано Програми розвитку із підтримки діяльності служби цивільного захисту, придбано нові комплектуючі  до техніки у 2016 році; завдяки тісній співпраці місцевих пожежних команд (МПК С.Пасічна, МПК с.Пилява, МПК с.Адампіль, МПК С.Заставці), що перебувають на балансі Старосинявської селищної ради,  сотні  звернень жителів громади реалізовано позитивно.

На урочистостях щирі вітання нашим рятувальникам адресували представники місцевої влади, колеги, ветерани.

Начальник районного сектору ДСНС, майор цивільного захисту, Валентин Матіяш, котрий у своєму виступі охарактеризував  умови праці рятувальників районного сектору, привітав рятувальників і нагородив Почесними грамотами кращих працівників служби за відповідальне виконання своїх професійних обов’язків, подякував за роки нелегкої служби ветеранам галузі, які були присутні на заході.

Рятувальників привітали голова райдержадміністрації Ігор Русий, голова районної ради Василь Франчук, котрі побажали бійцям міцного здоров’я, успішного  служіння людям, подякували за роботу, вручили спільну грамоту райдержадміністрації та районної ради рятувальнику  Дубовому Олександру Сергійовичу.

Керуючий справами селищної ради Оксана Бондарчук привітала працівників цивільного захисту:

Шановні  рятувальники! Дуже важливо, що в  складних  ситуаціях  є  люди, які можуть професійно прийти на допомогу і є захисниками  людей  у  надзвичайних ситуаціях, від природніх стихій.  Такими охоронцями доводиться бути вам. У нас є багато різнопланових звернень громадян, які вам доводиться виконувати в непростій обстановці.

Дозвольте від імені голови громади Віталія Здебського, депутатського  корпусу селищної ради та виконавчого комітету селищної ради подякувати за відповідальну роботу,  благородну справу, яку ви робите для  жителів громади.

Вітаю Вас з професійним святом,    від усієї душі бажаю вам і вашим близьким міцного здоров'я, сімейного благополуччя, твердості духу та успіхів у благородній справі служіння Україні.

Оксана  Олександрівна  вручила  Грамоту селищної ради  колективу  працівників Старосинявського  районного сектору Головного управління державної служби  надзвичайних ситуацій  України в Хмельницькій області за відповідальну службу, професійне виконання обов’язків та з нагоди Дня  рятувальника.

Привітав рятувальників депутат районної ради  Валерій Антонишин, який за сприянням народного депутата України Віктора Бондара, подарував  колективу нові пожежні рукави.

Благочинний Старосинявського району  УПЦ Іоанн Задвірний адресував колективу теплі вітання  та подарував іконки Святого Миколая Чудотворця як оберіг  під час виконання службових обов’язків.

Ветерани служби  Співак Григорій Васильович, Антонюк Олександр Миколайович та Роздорожній  Віталій Степанович згадували роки служби в МНС, ділилися враженнями у виступах і вітали зі святом.

З історії свята.  27 серпня 2004 Указом Президента України святкування Дня працівника пожежної охорони та Дня рятівника було відмінено у зв'язку з встановленням професійного свята Дня працівників цивільного захисту, яке відзначалося з 2004 по 2007 щорічно 17 вересня.

Покровителькою тих, хто потрапив у біду, а так само тих, хто надає їм допомогу, є Ікона Божої Матері, іменована «Неопалима Купина», свято якого відзначається православною церквою 17 вересня.  В цей же день українські рятувальники відзначають День рятувальника України.

Мелодійними піснями, теплими словами  привітали  винуватців події працівники культури КП селищної ради «Старосинявський  Будинок культури» - Олег Поліщук, Зоя Ткачук, Ніла Лотишко та Анатолій Лотишко.

Осіннє свято – День рятувальника – завершилося приємними враженнями та теплими вітаннями.

Прес-служба ОТГ.