Фото без описуУ селі Мшанець відбулися збори пайовиків, участь в яких взяли: голова громади Віталій Здебський, перший заступник селищного голови Андрій Карпушин, депутат селищної ради, начальник управління АПК Андрій Лакуста, депутат селищної ради Володимир Кондратюк, заступник начальника відділу земельних відносин виконавчого комітету селищної ради Наталія Дзюба, в.о. старости с.Мшанець Микола Заїкун, представник ТОВ «Хмільницьке» Олександр Борбич та близько 70 жителів села.

Мешканці спільно із селищним головою та присутніми обговорили питання розвитку та життєдіяльності села. Так, за 2017 рік від діяльності платників податків на території с.Мшанець надійшло податків: від ТОВ «Хмільницьке» - 668 тис. грн. та 430,6 тис. грн., єдиного податку із сільськогосподарських товаровиробників; СФГ «Поділля» - 35, 6 тис. грн., та підприємців. Всього на загальну суму один млн. 358 тис. грн. Селищний голова Віталій Здебський проаналізував діяльність закладів соціальної сфери у селі: за 2017 рік на забезпечення діяльності Мшанецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ» витрачено два млн. 484 тис. грн., в тому числі проведено поточний ремонт та придбання матеріалів для заміни частини теплотраси Мшанецького НВК – 109,4 тис. грн., ФП с.Мшанець – 50,1 тис. грн., Будинок культури с.Мшанець 41,7 тис. грн., бібліотека – 50 тис. грн. У 2017 році виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизи на проект «Реконструкція вуличних мереж водопроводу с.Мшанець», реконструкція вуличних мереж водопроводу с.Мшанець – понад один мільйон, прокладено 3 км. 950 м водопроводу. Загальна сума цих витрат склала три мільйони 907 тис. грн. (державної субвенції та коштів із селищного бюджету). Один мільйон 581 тис. грн. витрачено на утримання та проведення робіт із селищного бюджету, тож сума витрат перевищує суму коштів, які сплатили усі платники податків із с.Мшанець до селищного бюджету. У 2017 році згідно Програми освітлення населених пунктів Старосинявської селищної ради на 2016-2018 р.р. на освітлення у с.Мшанець витрачено 10,5 тис. грн.

Депутат селищної ради, начальник управління АПК Андрій Лакуста детально зупинився на процесі створення молочних кооперативів, що було активно обговорено жителями села.

Заступник начальника відділу земельних відносин виконавчого комітету селищної ради Наталія Дзюба зупинилася на процесі створення та оформлення громадських пасовищ, належному оформленні земельних ділянок, приватизації присадибних земельних ділянок.

Вирішили: жителями с.Мшанець прийнято рішення доручити депутату селищної ради (від їхнього округу) Володимиру Кондратюку винайти кошти та методи для ремонту дороги державного значення до с.Мшанець , в свою чергу, якщо дане питання зрушиться з місця, то при наявності вільного залишку коштів із селищного бюджету буде виділено співфінансування в рівній частині на ремонт даної дороги.

Представник ТОВ «Хмільницьке» Олександр Борбич розповів про діяльність підприємства та співпрацю з громадою, процес обробітку паїв, оформлення землі, яку обробляє ТОВ «Хмільницьке».

Прес-служба ОТГ.