Старосинявська громада
Старосинявський район, Хмельницька область

СТВОРЕНО ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Відділ культури, національностей, релігії та туризму створений  02 лютого 2016 року рішенням 4-ої сесії Старосинявської селищної ради №52.

На даний час мережа закладів культури збережена. Жителів об’єднаної територіальної громади обслуговують: 38 клубних закладів, 2 дитячі музичні школи, 22 публічні бібліотеки. Заклади культури на сьогодні проводять значну роботу по організації культурного обслуговування населення територіальної громади, організації культурного дозвілля дітей та молоді, збереженню культурно-національної спадщини та впровадження нових форм роботи. Соціокультурна робота бібліотек проводиться з різних напрямків та спрямована на задоволення потреб користувачів у  самоосвіті, професійному вдосконалені, розширенню світогляду, духовному, естетичному розвитку громади.

Культура району славиться прекрасними народними колективами . Це:

  • Ансамбль української народної пісні «Терниця» (РБК)
  • Зразковий  оркестр народних інструментів (ДМШ)
  • Ансамбль «Старосинявські козаки» (РБК)
  • Народний  ансамбль «Візерунок» (Пасічнянський СБК)
  • Ансамбль «Джаз-бенд» (Пасічнянська ДМШ)
  • Народний хоровий колектив (Пасічнянська ДМШ)
  • Народний хор духовної музики «Благовість»  (Пасічнянська ДМШ)

       На сьогодні особлива увага клубних закладів звернена на культурно-масову роботу по відродженню народних звичаїв, обрядів, відзначення календарно- побутових, державних, професійних свят. На даний час у цих закладах проводиться фестиваль, присвячений 25-річниці Незалежності України. Також бібліотеки зараз перебувають у процесі фундаментальних змін для того, щоб зберегти себе, як соціальні центри для користувачів. Метою та кінцевим результатом цих змін є трансформація бібліотек з книгозбірні в інформаційні, культурно-освітні центри дозвілля для населення територіальної громади.

  

 

Оскільки на території нашої громади  є багато історичних місць та пам’яток, в планах відділу культури, національностей, релігії та туризму пріоритетним напрямком буде розвиток зеленого туризму.

Богдан Німець,

начальник відділу культури,

національностей, релігій та туризму виконавчого комітету

Старосинявської селищної ради.« повернутися до списку новин