У святково прикрашеному залі та сцені місцевого сільського Будинку культури панувала радісна метушня, усміхнені обличчя, присутні у святковому одязі, українських вишиванках учні та ведучі – одинадцятикласниці Аліна Голенко і Богдана Щербатюк.

Вітаючи освітян та учнів школи із цим прекрасним ювілеєм, селищний голова Віталій Здебський побажав усім мирного неба, щастя, здоров'я, добра й гарних починань і звершень усім сільським працівникам цього краю, розвитку освіти, що дає можливості процвітання майбутнім поколінням. Віталій Едуардович подарував для школи новий сучасний принтер.

Відкрила урочистості з нагоди святкування ювілею вчителька хімії і біології Валентина Антонівна Сопрун. Привітати із днем народження школи прибули представники районної влади та працівники районного Будинку культури: селищний голова Віталій Здебський, голова райдержадміністрації Ігор Русий, його заступник Оксана Ліщишина, для якої ця школа була і є рідною, як і для директора та вчителів Заліссянської школи Оксани Українець, Любові Гуменної, Валентини Ромашової…

Славиться ця школа вчительськими династіями, як-от колишній директор школи Володимир Іванович Стаднік, який народився й виховувався у родині одвічних педагогів, прибув на свято із дружиною Раїсою Михайлівною, яка понад сорок років навчала й виховувала дітей початкових класів; Світлана Юріївна та Володимир Іванович Бабко, котрі у свій час очолювали цю школу; Віктор Михайлович Бугайчук, який працює вчителем фізичної культури; В'ячеслав Миколайович Войтко – нині діючий директор школи; Ірина Григорівна Стоян перебуває на заслуженому відпочинку.

Надзвичайно цікаву розповідь про школу продовжили ведучі заходу Аліна Голенко та Богдана Щербатюк, які у своєрідному стилі стисло познайомили із історією школи, підтвердивши її дату народження – 1967р., батьків – адміністрація школи, хресних – відділ освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради, сімейний стан – мати-героїня, діти – усі хлопчики та дівчатка, які навчалися, навчаються і будуть навчатися в ній, близькі родичі – обласний відділ освіти, райдержадміністрація, районна рада народних депутатів, інститут вдосконалення вчителів, далекі родичі – Міністерство освіти і науки України, Академія Наук України та всі заклади вищої освіти. Девіз ювілярки – "Хто знання має, той мур ламає".

Упродовж заходу лунають виступи творчої учнівської молоді села й студентів мистецьких навчальних закладів у поєднанні з майстерною концертною програмою працівників районного Будинку культури у складі директора та методистів РБК Анатолія Лотишка, Зої Ткачук і Ніли Лотишко у музичному супроводі Сергія Пащина. Натомість від імені випускників гарні, теплі й щирі слова побажань висловили Оксана Миколаївна Українець, директор Заліссянської школи, учнів та вчителів, працівників школи, які упродовж багатьох років дбають про неї, - вітав в. о. старости Володимир Бортник.

Пригадала свої шкільні роки заступник голови РДА Оксана Ліщишина, вітала учасників свята, висловила слова вдячності вчителям, випускникам, гостям. Щирі й теплі слова вітань адресували школі та поваги й шани педагогічним працівникам в. о. начальника відділу освіти, молоді,спорту та культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради Петро Михайлович Скригунець і методист початкової освіти, голова профспілки працівників освіти Валентина Павлівна Ніколаєць.

Калейдоскопом музичних вітань найбільш зворушили виступи колишнього директора школи Володимира Івановича Стадніка та вчительки хімії і біології Валентини Антонівни Сопрун, яка із вдячністю говорила про теперішніх педагогічних працівників та найпочесніших гостей свята – вчителів, які перебувають на заслуженому відпочинку, серед них – ветерани, вони молоді душею. Підкоряла розум і серця своїх учнів й 93 – річна вчителька іноземної мови Євдокія Федорівна Веселова, родом із Росії. Після Великої Вітчизняної війни вона приїхала у Стару Синяву погостювати у рідного брата, військового комісара Павла Федоровича Веселова, де й зустріла свою долю. Після щемких, зворушливих слів ведучих про цю піввікову школу, прекрасний мальовничий край, щедру землю якось по-особливому цікаво й хвилююче представляв земляцтво представник ТОВ "Племзавод-Агрорегіон" Василь Васильович Олійник.

Із вітальними словами педагогічному, учнівському та технічному колективам звернувся місцевий фермер-підприємець Олексій Корабльов, який відроджує тваринницьку галузь. Як і всі гості, він прийшов із подарунком – комп'ютерною технікою, яку дарував школі. Йому та усім учасникам заходу лунали слова щирої вдячності за теплоту сердець, підтримку й розуміння, спонсорську допомогу, добро й любов, рідна школа залишиться в серцях багатьох поколінь.

На завершення вкотре вітали школу із її 50 – річним ювілеєм, від душі усі бажали процвітання, краси й добра, щоби довго й творчо жила, щоби було щасливим майбутнє.

Підготувала Антоніна Співак,

кореспондент районної газети «Колос».